Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo ADSL. Co znamená pojem ADSL z kategorie Hardware?

Co to je ADSL? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu ADSL

Se zkratkou ADSL se setkáme v nejrůznějších reklamách na připojení k internetu. ADSL pochází z anglického Asymmetric Digital Subscriber Line. Jedná se o typ připojení k internetu, který se vyznačuje tím, že rychlost stahování dat je vyšší než rychlost dat odcházejících. Nezbytností je ASDL modem.

Význam slova, termín, co je to ADSL? Odborný termín, výraz, slovo ADSL. Co znamená pojem ADSL z kategorie Hardware?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (ADSL) můžete sdílet s kolegy na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem ADSL je v kategorii Hardware

Co znamená pojem ADSL? Výraz, definice slova z Wikipedie

ADSL (anglicky Asymmetric Digital Subscriber Line) je v současnosti nejčastěji využívaný typ DSL. Vyznačuje se asymetrickým připojením, kdy je rychlost dat přenášených k uživateli (anglicky download) vyšší, než rychlost dat odcházejících od uživatele směrem do Internetu (anglicky upload). Asymetrie naprosté většině uživatelů vyhovuje, protože odpovídá jejich běžným potřebám. Na druhou stranu může bránit rozvoji Webu 2.0 nebo videotelefonování, kde je nutné přenášet více dat oběma směry.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Klíčová slova: formulace, přesný význam, definice, synonymum, význam pojmu, popis, Hardware, vysvětlení, slovo, popis, termín, heslo, význam slova, význam, slovník

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova ADSL? resp. co je to ADSL? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ADSL, odpověď na dotaz co je to ADSL?. Víte např. kdo to je Barista? Znáte a víte kdo je Portáš? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Hardware). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.