Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Zemské jádro. Co znamená pojem Zemské jádro z kategorie Fyzika?

Co to je Zemské jádro? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Zemské jádro

Ve středu Země se nachází zemské jádro, které tvoří kolem třiceti procent hmotnosti celé planety. Pravděpodobně nejvyšší obsah má nikl a železo, menší podíl pak má síra a kobalt. Dále se ještě dělí na vnitřní a vnější jádro, mezi nimiž se nachází ještě jedna přechodná vrstva. Zemské jádro je dvojnásobně těžší než plášť.

Význam slova, termín, co je to Zemské jádro? Odborný termín, výraz, slovo Zemské jádro. Co znamená pojem Zemské jádro z kategorie Fyzika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Zemské jádro s přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Zemské jádro je v kategorii Fyzika

Co znamená pojem Zemské jádro? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Zemské jádro je geosféra nacházející se ve středu Země. Začíná zhruba v hloubce 2900 km pod povrchem a zahrnuje zhruba 31 % hmotnosti Země, nejvyšší podíl v něm asi mají železo a nikl. Jádro má 2× větší měrnou hmotnost než zemský plášť. Dělí se na polotekuté vnější jádro (vnější poloměr 3470 km) a pevné vnitřní jádro (poloměr přibližně 1220 km).

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: význam slova, popis, přesný výraz, popis, pojem, Fyzika, informace, Zemské jádro, co to je, synonymum, wiki, Fyzika, heslo, slovo, význam pojmu

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Zemské jádro? resp. jaká je definice termínu Zemské jádro? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zemské jádro, odpověď na dotaz co je to Zemské jádro?. Víte např. kdo to je Numismatik? Znáte a víte kdo je Jack Rozparovač? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Fyzika). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?