Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Zemské jádro. Co znamená pojem Zemské jádro z kategorie Fyzika?

Co to je Zemské jádro? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Zemské jádro

Ve středu Země se nachází zemské jádro, které tvoří kolem třiceti procent hmotnosti celé planety. Pravděpodobně nejvyšší obsah má nikl a železo, menší podíl pak má síra a kobalt. Dále se ještě dělí na vnitřní a vnější jádro, mezi nimiž se nachází ještě jedna přechodná vrstva. Zemské jádro je dvojnásobně těžší než plášť.

Význam slova, termín, co je to Zemské jádro? Odborný termín, výraz, slovo Zemské jádro. Co znamená pojem Zemské jádro z kategorie Fyzika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Zemské jádro můžete sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Zemské jádro se nachází v kategorii Fyzika

Co znamená pojem Zemské jádro? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Zemské jádro je geosféra nacházející se ve středu Země. Začíná zhruba v hloubce 2900 km pod povrchem a zahrnuje zhruba 31 % hmotnosti Země, nejvyšší podíl v něm asi mají železo a nikl. Jádro má 2× větší měrnou hmotnost než zemský plášť. Dělí se na polotekuté vnější jádro (vnější poloměr 3470 km) a pevné vnitřní jádro (poloměr přibližně 1220 km).

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Klíčová slova: heslo, pojem, význam pojmu, vysvětlení, termín, popis, Fyzika, informace, co to je, význam slova, přesný význam, definice, synonymum

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená Zemské jádro? resp. jaká je definice slova Zemské jádro? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zemské jádro, odpověď na dotaz co je to Zemské jádro?. Víte např. kdo to je Numismatik? Znáte a víte kdo je Jack Rozparovač? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Zemské jádro v jiné sekci než Fyzika. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?