Co je to?
Definice výrazu Watt. Co znamená odborný pojem Watt z kategorie Fyzika?

Co to je Watt? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Watt?

Watt je fyzikální jednotka výkonu. Nese jméno významného skotského mechanika a vynálezce Jamese Watta. Tento fyzik samouk se proslavil zvláště objevy a zlepšeními u parních strojů. Výkon 1 wattu je definován jako práce 1 joulu za 1 sekundu.
Tento výkon slouží pro rovnoměrné svislé zvednutí tělesa o tíze 1 newton rychlostí 1 metru za sekundu. Při elektrickém výkonu představuje 1 watt stejnosměrný proud 1 ampér za ubývajícího napětí 1 volt.

Význam slova, termín, co je to Watt? Definice výrazu Watt. Co znamená odborný pojem Watt z kategorie Fyzika?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s blízkými na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Watt patří do kategorie Fyzika

Klíčová slova: význam, wiki, přesný význam, popis, význam slova, termín, význam pojmu, formulace, definice, synonymum, Fyzika, Watt, Fyzika, heslo, co to je, slovo

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Watt?

Watt, W je hlavní jednotka výkonu v SI. Jednotka je pojmenována podle skotského inženýra Jamese Watta.
1 watt je výkon, při němž se vykoná práce 1 joulu za 1 sekundu. Jedná se o výkon potřebný například pro zvedání tělesa o tíze 1 newton (tj. tělesa o hmotnosti přibližně 101,97 gramů v normálním tíhovém poli ve vakuu) rovnoměrně svisle rychlostí 1 metr za sekundu.
Elektrický výkon 1 watt má stejnosměrný proud 1 ampéru při úbytku napětí 1 voltu (to jest, podle Ohmova zákona, na odporu 1 ohmu).

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Watt? resp. co znamená Watt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Watt, odpověď na dotaz co je to Watt?. Víte např. kdo to je Eva Perkausová? Znáte a víte kdo je Swarovski? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Watt i v jiných kategoriích (než Fyzika). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.