Co je to?
Definice výrazu, termínu Trajektorie. Co znamená odborný pojem Trajektorie z kategorie Fyzika?

Co je to Trajektorie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Trajektorie?

Trajektorie je pojem z fyziky. Jinak ji můžeme označit jako pohybovou křivku a je to zachycení dráhy pohybu tělesa v prostoru. Trajektorie může mít jakýkoliv tvar.

Význam slova, termín, co je to Trajektorie? Definice výrazu, termínu Trajektorie. Co znamená odborný pojem Trajektorie z kategorie Fyzika?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Trajektorie? Potom se o definici podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Trajektorie se nachází v kategorii Fyzika

Klíčová slova: definice, slovník, informace, význam, synonymum, co znamená, Trajektorie, přesný výraz, Fyzika, pojem, vysvětlení, přesný význam, Trajektorie, popis, co to je, slovo

Co označuje termín Trajektorie? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Trajektorie (též pohybová křivka) je geometrická čára prostorem, kterou hmotný bod nebo těleso při pohybu opisuje. Jedná se tedy o množinu všech poloh (hmotného) bodu, v nichž se může v různých časových okamžicích nacházet.
Trajektorií může být přímka, kružnice, elipsa či jakákoliv obecná křivka. Podle tvaru trajektorie dělíme pohyb na přímočarý a křivočarý.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Trajektorie? resp. co vlastně znamená slovo Trajektorie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trajektorie, odpověď na dotaz co je to Trajektorie?. Víte např. kdo to je Jiří Dienstbier? Znáte a víte kdo je Mim? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Fyzika). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde