Co je to?
Definice výrazu, termínu Trajektorie. Co znamená odborný pojem Trajektorie z kategorie Fyzika?

Co je to Trajektorie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Trajektorie?

Trajektorie je pojem z fyziky. Jinak ji můžeme označit jako pohybovou křivku a je to zachycení dráhy pohybu tělesa v prostoru. Trajektorie může mít jakýkoliv tvar.

Význam slova, termín, co je to Trajektorie? Definice výrazu, termínu Trajektorie. Co znamená odborný pojem Trajektorie z kategorie Fyzika?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Trajektorie sdílejte s vašimi přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Trajektorie je v kategorii Fyzika

Klíčová slova: význam pojmu, heslo, význam, synonymum, přesný význam, slovo, definice, pojem, popis, termín, wiki, Fyzika, co to je, informace, co znamená, Trajektorie

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Trajektorie dozvíte následující

Trajektorie (též pohybová křivka) je geometrická čára prostorem, kterou hmotný bod nebo těleso při pohybu opisuje. Jedná se tedy o množinu všech poloh (hmotného) bodu, v nichž se může v různých časových okamžicích nacházet.
Trajektorií může být přímka, kružnice, elipsa či jakákoliv obecná křivka. Podle tvaru trajektorie dělíme pohyb na přímočarý a křivočarý.

Vyše uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Trajektorie? resp. jaký je význam slova Trajektorie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trajektorie, odpověď na dotaz co je to Trajektorie?. Víte např. kdo to je Bohoslovec? Znáte a víte kdo je Mim? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Fyzika. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde