Co je to?
Odborný výraz, definice slova Světlo. Co znamená pojem Světlo z kategorie Fyzika?

Co je to Světlo? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Světlo?

Světlo je ta část elektromagnetického záření, která je viditelná. Je definováno frekvencí přibližně od 3,9×1014 Hz do 7,9×1014 Hz nebo vlnovou délkou v intervalu od 390 do 760 nm. Světlo se podle vlnové délky řadí mezi ultrafialové a infračervené záření.
Jeho vlastnosti zkoumá optika, která se zaměřuje například na světelný tok a svítivost, barvu a frekvenční spektrum, polarizaci a vlnění. Světlo má jak vlastnosti částic, tak i vlnění.

Význam slova, termín, co je to Světlo? Odborný výraz, definice slova Světlo. Co znamená pojem Světlo z kategorie Fyzika?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Světlo s partnery, kolegy a kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Světlo patří do kategorie Fyzika

Klíčová slova: Fyzika, slovník, heslo, Světlo, synonymum, formulace, význam, termín, Světlo, co to je, slovo, pojem, význam slova, přesný význam, vysvětlení, informace

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Světlo? resp. jaký je přesný význam slova Světlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Světlo, odpověď na dotaz co je to Světlo?. Víte např. kdo to je Spisovatel? Znáte a víte kdo je Tom Hanks? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Fyzika Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.