Co je to?
Odborný výraz, definice slova Světlo. Co znamená pojem Světlo z kategorie Fyzika?

Co je to Světlo? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Světlo?

Světlo je ta část elektromagnetického záření, která je viditelná. Je definováno frekvencí přibližně od 3,9×1014 Hz do 7,9×1014 Hz nebo vlnovou délkou v intervalu od 390 do 760 nm. Světlo se podle vlnové délky řadí mezi ultrafialové a infračervené záření.
Jeho vlastnosti zkoumá optika, která se zaměřuje například na světelný tok a svítivost, barvu a frekvenční spektrum, polarizaci a vlnění. Světlo má jak vlastnosti částic, tak i vlnění.

Význam slova, termín, co je to Světlo? Odborný výraz, definice slova Světlo. Co znamená pojem Světlo z kategorie Fyzika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Světlo s vašimi známými a kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Světlo se nachází v sekci Fyzika

Klíčová slova: přesný výraz, význam pojmu, význam, slovo, Světlo, informace, Fyzika, Světlo, termín, co to je, co znamená, Fyzika, pojem, popis, heslo, wiki

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Světlo? resp. co znamená výraz Světlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Světlo, odpověď na dotaz co je to Světlo?. Víte např. kdo to je Dědic? Znáte a víte kdo je Tom Hanks? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Fyzika). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.