Co je to?
Odborný výraz, definice slova Nadzvuková rychlost. Co znamená pojem Nadzvuková rychlost z kategorie Fyzika?

Co je to Nadzvuková rychlost? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Nadzvuková rychlost?

Nadzvuková rychlost je označení pro rychlost, která je vyšší než šíření zvuku. Hodnota nadzvukové rychlosti se udává v jednotkách nazvaných machy – Machovo číslo. Název této jednotky nadzvukové rychlosti pochází ze jména fyzika a filozofa Ernsta Macha, pocházejího z České republiky.
Jedná se o poměr rychlosti objektu vůči rychlosti zvuku. Ta činí 340 metrů za sekundu, takže nadzvuková rychlost musí tuto hodnotu překračovat.

Význam slova, termín, co je to Nadzvuková rychlost? Odborný výraz, definice slova Nadzvuková rychlost. Co znamená pojem Nadzvuková rychlost z kategorie Fyzika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Nadzvuková rychlost? Pak se o ní podělte s přáteli na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Nadzvuková rychlost je v kategorii Fyzika

Klíčová slova: slovník, význam, přesný výraz, vysvětlení, Fyzika, pojem, wiki, heslo, Nadzvuková rychlost, synonymum, informace, význam pojmu, Fyzika, význam slova, definice, co to je

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Nadzvuková rychlost? resp. co se přesně ukrývá za slovem Nadzvuková rychlost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nadzvuková rychlost, odpověď na dotaz co je to Nadzvuková rychlost?. Víte např. kdo to je Pavel Bém? Znáte a víte kdo je Nicky Tučková? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Nadzvuková rychlost hledat i v jiných kategoriích (než Fyzika) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.