Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kmitočet. Co znamená pojem Kmitočet z kategorie Fyzika?

Co to je Kmitočet? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Kmitočet?

Kmitočet je fyzikální veličina, která se také označuje jako frekvence. Kmitočet vyjadřuje počet, kolikrát se nějaký opakovaný děj odehrává v určitém vymezeném čase. Užití kmitočtu je široké, můžete se s ním setkat například u obvodu střídavého proudu, kde se takto označuje počet kmitnutí proudu za zvolenou časovou jednotku.
Využívá se více názvu frekvence, ale označení kmitočet zůstalo například u televizní techniky. Jednotkou kmitočtu je hertz, Hz.

Význam slova, termín, co je to Kmitočet? Odborný termín, výraz, slovo Kmitočet. Co znamená pojem Kmitočet z kategorie Fyzika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Kmitočet sdílet s kamarády na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Kmitočet patří do sekce Fyzika

Klíčová slova: Fyzika, definice, přesný význam, význam pojmu, co to je, co znamená, význam, formulace, popis, slovník, Kmitočet, Fyzika, synonymum, pojem, význam slova, přesný výraz

Co označuje termín Kmitočet? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Frekvence (též kmitočet) je fyzikální veličina, která udává počet opakování periodického děje za daný časový úsek. Například v obvodu střídavého proudu takto označujeme počet kmitů napětí či proudu za jednotku času. V televizní technice se pořád označuje jako kmitočet.

Vyše uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Kmitočet? resp. jaký je význam slova Kmitočet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kmitočet, odpověď na dotaz co je to Kmitočet?. Víte např. kdo to je Wabi Daněk? Znáte a víte kdo je Dyskalkulik? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Kmitočet hledat i v jiných kategoriích (než Fyzika) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.