Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kalorie. Co znamená pojem Kalorie z kategorie Fyzika?

Co je to Kalorie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Kalorie

Kalorie je označení pro starší jednotku energie, kterou postupně nahradila jednotka soustavy SI – joul. Kalorie se používá pro údaje o energetické hodnotě u potravin. Je definována jako množství energie, které zvýší teplotu 1 gramu vody z původních 14,5 stupňů C na 15,5 stupňů C.
Nejčastěji se kalorie užívá v násobcích – kilokaloriích. Jako jednotka se velice často užívá v dietologii, kde se můžeme setkat jak s kaloriemi, tak jouly.

Význam slova, termín, co je to Kalorie? Definice odborného termínu, slova Kalorie. Co znamená pojem Kalorie z kategorie Fyzika?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Kalorie sdílet s kolegy na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Kalorie patří do sekce Fyzika

Klíčová slova: Fyzika, Kalorie, co znamená, termín, co to je, Kalorie, přesný význam, wiki, popis, slovo, přesný výraz, vysvětlení, heslo, synonymum, Fyzika, význam

Co znamená pojem Kalorie? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Kalorie (značka cal) je jednotka energie, dnes již většinou nahrazená joulem, který je jednotkou soustavy SI. Kalorie patří mezi tzv. zakázané jednotky. V praxi se objevuje hlavně při vyjadřování energetické hodnoty potravin (kde se ovšem obvykle používá její násobek kilokalorie). Původní kalorii definoval francouzský chemik Henri Victor Regnault jako množství tepla, potřebného k ohřátí 1 g vody z 0 °C na 1 °C. Později byla definována střední kalorie jako setina tepla, potřebného k ohřátí gramu vody z 0 °C na 100 °C. Nakonec byla přijata definice uvedená v úvodu tohoto článku, odpovídající skoro přesně střední kalorii. Původní Regnaultova kalorie byla 1,008 x větší než střední kalorie.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Kalorie? resp. co přesně označuje termín Kalorie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kalorie, odpověď na dotaz co je to Kalorie?. Víte např. kdo to je Vodník? Znáte a víte kdo je Svatý Václav? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Kalorie v jiné sekci než Fyzika. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.