Co je to?
Odborný výraz, definice slova Hustota. Co znamená pojem Hustota z kategorie Fyzika?

Co je to Hustota? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Hustota

Hustota je fyzikální veličina s označením ró a základní jednotkou kilogram na metr krychlový. Vyjadřuje hmotnost jednotkového objemu látky. Hustota se také označovala názvy měrná hmotnost nebo objemová hmotnost.
Nejedná se pouze o fyzikální pojem, označení se využívá i v dalších oborech. Hustotu látky, ze které je vytvořeno dané těleso, lze vypočítat tak, že se hmotnost tělesa vydělí jeho objemem.

Význam slova, termín, co je to Hustota? Odborný výraz, definice slova Hustota. Co znamená pojem Hustota z kategorie Fyzika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Hustota sdílet se známými na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Hustota je v kategorii Fyzika

Co znamená pojem Hustota? Výraz, definice slova z Wikipedie

Hustota představuje hodnotu dané veličiny vztažené k jednotkovému objemu (bývá také označována jako objemová hustota), jednotkovému obsahu plochy (pak se hovoří o plošné hustotě) nebo jednotkové délce (pak se hovoří o lineární hustotě).
Používá se nejen ve fyzice (např. hustota hmotnosti, objemová hustota částic, hustota elektrického náboje apod.), ale také v jiných oborech vědy (viz např. hustota pravděpodobnosti, hustota zalidnění, optická hustota).
Je-li uveden pojem hustota bez dalšího upřesnění, je tím téměř vždy myšlena hmotnost jednotkového objemu.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Klíčová slova: Fyzika, slovo, termín, význam pojmu, popis, význam slova, vysvětlení, Hustota, wiki, synonymum, přesný výraz, význam, slovník, co znamená, přesný význam

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Hustota? resp. co znamená slovo Hustota? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hustota, odpověď na dotaz co je to Hustota?. Víte např. kdo to je Osobnost? Znáte a víte kdo je Webmaster? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Hustota hledat i v jiných kategoriích (než Fyzika) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.