Co je to?
Odborný výraz, definice slova Hustota. Co znamená pojem Hustota z kategorie Fyzika?

Co je to Hustota? Význam slova

Co znamená termín Hustota? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Hustota je fyzikální veličina s označením ró a základní jednotkou kilogram na metr krychlový. Vyjadřuje hmotnost jednotkového objemu látky. Hustota se také označovala názvy měrná hmotnost nebo objemová hmotnost.
Nejedná se pouze o fyzikální pojem, označení se využívá i v dalších oborech. Hustotu látky, ze které je vytvořeno dané těleso, lze vypočítat tak, že se hmotnost tělesa vydělí jeho objemem.

Význam slova, termín, co je to Hustota? Odborný výraz, definice slova Hustota. Co znamená pojem Hustota z kategorie Fyzika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Hustota? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Hustota je v kategorii Fyzika

Co znamená pojem Hustota? Výraz, definice slova z Wikipedie

Hustota představuje hodnotu dané veličiny vztažené k jednotkovému objemu (bývá také označována jako objemová hustota), jednotkovému obsahu plochy (pak se hovoří o plošné hustotě) nebo jednotkové délce (pak se hovoří o lineární hustotě).
Používá se nejen ve fyzice (např. hustota hmotnosti, objemová hustota částic, hustota elektrického náboje apod.), ale také v jiných oborech vědy (viz např. hustota pravděpodobnosti, hustota zalidnění, optická hustota).
Je-li uveden pojem hustota bez dalšího upřesnění, je tím téměř vždy myšlena hmotnost jednotkového objemu.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Klíčová slova: přesný význam, co to je, definice, Fyzika, význam, Fyzika, pojem, heslo, popis, slovník, popis, Hustota, význam slova, formulace, přesný výraz

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Hustota? resp. co znamená slovo Hustota? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hustota, odpověď na dotaz co je to Hustota?. Víte např. kdo to je Osobnost? Znáte a víte kdo je Webmaster? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Fyzika). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.