Co je to?
Odborný výraz, definice slova Hustota. Co znamená pojem Hustota z kategorie Fyzika?

Co je to Hustota? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Hustota?

Hustota je fyzikální veličina s označením ró a základní jednotkou kilogram na metr krychlový. Vyjadřuje hmotnost jednotkového objemu látky. Hustota se také označovala názvy měrná hmotnost nebo objemová hmotnost.
Nejedná se pouze o fyzikální pojem, označení se využívá i v dalších oborech. Hustotu látky, ze které je vytvořeno dané těleso, lze vypočítat tak, že se hmotnost tělesa vydělí jeho objemem.

Význam slova, termín, co je to Hustota? Odborný výraz, definice slova Hustota. Co znamená pojem Hustota z kategorie Fyzika?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Hustota s kolegy na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Hustota patří do kategorie Fyzika

Klíčová slova: přesný význam, přesný výraz, informace, Hustota, slovník, definice, vysvětlení, význam, popis, slovo, synonymum, pojem, co znamená, Fyzika, heslo, termín

Co označuje termín Hustota? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Hustota představuje hodnotu dané veličiny vztažené k jednotkovému objemu (bývá také označována jako objemová hustota), jednotkovému obsahu plochy (pak se hovoří o plošné hustotě) nebo jednotkové délce (pak se hovoří o lineární hustotě).
Používá se nejen ve fyzice (např. hustota hmotnosti, objemová hustota částic, hustota elektrického náboje apod.), ale také v jiných oborech vědy (viz např. hustota pravděpodobnosti, hustota zalidnění, optická hustota).
Je-li uveden pojem hustota bez dalšího upřesnění, je tím téměř vždy myšlena hmotnost jednotkového objemu.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Hustota? resp. co vlastně znamená slovo Hustota? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hustota, odpověď na dotaz co je to Hustota?. Víte např. kdo to je Státní zaměstnanec? Znáte a víte kdo je Ichtyl? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Fyzika). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.