Co je to?
Výraz, termín, definice slova Entropie. Co znamená odborný pojem Entropie z kategorie Fyzika?

Co je to Entropie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Entropie

Entropie je ve fyzice míra neuspořádanosti, resp. neurčitosti systému.

Význam slova, termín, co je to Entropie? Výraz, termín, definice slova Entropie. Co znamená odborný pojem Entropie z kategorie Fyzika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Entropie sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Entropie patří do sekce Fyzika

Klíčová slova: synonymum, význam, co znamená, význam pojmu, Entropie, Entropie, popis, pojem, heslo, formulace, slovo, přesný výraz, význam slova, termín, definice, vysvětlení

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Entropie?

Entropie je jedním ze základních a nejdůležitějších pojmů ve fyzice, teorii pravděpodobnosti a teorii informace, matematice a mnoha dalších oblastech vědy teoretické i aplikované. Setkáváme se s ní všude tam, kde hovoříme o pravděpodobnosti možných stavů daného systému či soustavy.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Entropie? resp. co znamená Entropie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Entropie, odpověď na dotaz co je to Entropie?. Víte např. kdo to je Pediatr? Znáte a víte kdo je Jiří Hynek? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Entropie hledat i v jiných kategoriích (než Fyzika) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.