Co je to?
Výraz, termín, definice slova Entropie. Co znamená odborný pojem Entropie z kategorie Fyzika?

Co je to Entropie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Entropie

Entropie je ve fyzice míra neuspořádanosti, resp. neurčitosti systému.

Význam slova, termín, co je to Entropie? Výraz, termín, definice slova Entropie. Co znamená odborný pojem Entropie z kategorie Fyzika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Entropie můžete samozřejmě sdílet se známými na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Entropie je v sekci Fyzika

Klíčová slova: přesný výraz, Entropie, informace, pojem, slovo, přesný význam, význam pojmu, co to je, termín, slovník, popis, formulace, význam, význam slova, co znamená, Entropie

Co znamená pojem Entropie? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Entropie je jedním ze základních a nejdůležitějších pojmů ve fyzice, teorii pravděpodobnosti a teorii informace, matematice a mnoha dalších oblastech vědy teoretické i aplikované. Setkáváme se s ní všude tam, kde hovoříme o pravděpodobnosti možných stavů daného systému či soustavy.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Entropie? resp. co označuje slovo Entropie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Entropie, odpověď na dotaz co je to Entropie?. Víte např. kdo to je Zpěvák? Znáte a víte kdo je Jiří Hynek? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Entropie i v jiných kategoriích (než Fyzika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.