Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Entalpie. Co znamená pojem Entalpie z kategorie Fyzika?

Co to je Entalpie? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Entalpie

Entalpie je název fyzikální veličiny. Je označovaná písmenem H, udává se v joulech. Ty vyjadřují energii uloženou v termodynamickém systému.

Význam slova, termín, co je to Entalpie? Odborný termín, výraz, slovo Entalpie. Co znamená pojem Entalpie z kategorie Fyzika?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Tento text (Entalpie) můžete sdílet s přáteli a kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Entalpie je v kategorii Fyzika

Co znamená pojem Entalpie? Výraz, definice slova z Wikipedie

Entalpie je fyzikální veličina označovaná písmenem {displaystyle H} udávaná v joulech, která vyjadřuje energii uloženou v termodynamickém systému. Jedná se o jeden ze čtyř základních termodynamických potenciálů.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Klíčová slova: synonymum, informace, slovník, význam, termín, přesný výraz, popis, význam slova, Fyzika, formulace, slovo, heslo, definice, vysvětlení, význam pojmu

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Entalpie? resp. co znamená slovo Entalpie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Entalpie, odpověď na dotaz co je to Entalpie?. Víte např. kdo to je Yetti? Znáte a víte kdo je Deprivant? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Fyzika). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.