Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Entalpie. Co znamená pojem Entalpie z kategorie Fyzika?

Co to je Entalpie? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Entalpie?

Entalpie je název fyzikální veličiny. Je označovaná písmenem H, udává se v joulech. Ty vyjadřují energii uloženou v termodynamickém systému.

Význam slova, termín, co je to Entalpie? Odborný termín, výraz, slovo Entalpie. Co znamená pojem Entalpie z kategorie Fyzika?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Entalpie? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Entalpie se nachází v kategorii Fyzika

Co znamená pojem Entalpie? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Entalpie je fyzikální veličina označovaná písmenem {displaystyle H} udávaná v joulech, která vyjadřuje energii uloženou v termodynamickém systému. Jedná se o jeden ze čtyř základních termodynamických potenciálů.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: přesný výraz, Entalpie, Fyzika, popis, informace, termín, význam slova, co znamená, heslo, vysvětlení, význam, přesný význam, co to je

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je přesný význam slova Entalpie? resp. co to je Entalpie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Entalpie, odpověď na dotaz co je to Entalpie?. Víte např. kdo to je Yetti? Znáte a víte kdo je Deprivant? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Entalpie hledat i v jiných kategoriích (než Fyzika) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.