Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Entalpie. Co znamená pojem Entalpie z kategorie Fyzika?

Co to je Entalpie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Entalpie?

Entalpie je název fyzikální veličiny. Je označovaná písmenem H, udává se v joulech. Ty vyjadřují energii uloženou v termodynamickém systému.

Význam slova, termín, co je to Entalpie? Odborný termín, výraz, slovo Entalpie. Co znamená pojem Entalpie z kategorie Fyzika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Entalpie s přáteli na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Entalpie je v kategorii Fyzika

Co znamená pojem Entalpie? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Entalpie je fyzikální veličina označovaná písmenem {displaystyle H} udávaná v joulech, která vyjadřuje energii uloženou v termodynamickém systému. Jedná se o jeden ze čtyř základních termodynamických potenciálů.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: pojem, termín, význam slova, přesný výraz, význam pojmu, Entalpie, význam, slovo, definice, přesný význam, popis, slovník, Fyzika, wiki, popis

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Entalpie? resp. jaký je význam slova Entalpie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Entalpie, odpověď na dotaz co je to Entalpie?. Víte např. kdo to je Yetti? Znáte a víte kdo je Deprivant? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Fyzika Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.