Co je to?
Výraz, termín, definice slova Elektromagnetická indukce. Co znamená odborný pojem Elektromagnetická indukce z kategorie Fyzika?

Co je to Elektromagnetická indukce? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Elektromagnetická indukce?

Elektromagnetická indukce je jev s širokým praktickým využitím. Základem elektromagnetické indukce je vodič, ve kterém dojde ke vzniku elektromotorického napětí.
Časovou změnou magnetického indukčního toku vznikne indukovaný proud. K časové změně dochází umístěním vodiče v nestacionárním magnetickém poli. Na velikosti a rychlosti změny závisí velikost indukovaného napětí. Takto vzniklé napětí i proud se nazývají indukované.

Význam slova, termín, co je to Elektromagnetická indukce? Výraz, termín, definice slova Elektromagnetická indukce. Co znamená odborný pojem Elektromagnetická indukce z kategorie Fyzika?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Elektromagnetická indukce? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Elektromagnetická indukce patří do sekce Fyzika

Klíčová slova: Fyzika, slovo, význam pojmu, popis, přesný význam, wiki, přesný výraz, význam slova, Elektromagnetická indukce, pojem, termín, slovník, heslo, formulace, definice, informace

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Elektromagnetická indukce? resp. jaký je přesný význam slova Elektromagnetická indukce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elektromagnetická indukce, odpověď na dotaz co je to Elektromagnetická indukce?. Víte např. kdo to je Napolen Bonaparte? Znáte a víte kdo je Scarlett Johansson? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Fyzika U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.