Co je to?
Definice výrazu Atom. Co znamená odborný pojem Atom z kategorie Fyzika?

Co to je Atom? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Atom

Jako atom je označována nejmenší část hmoty, kterou už nelze dále dělit pomocí chemických prostředků. Atom si uchovává vlastnosti chemického prvku. Částice, které atom tvoří, jsou atomové jádro obsahující protony a neutrony, a atomový obal, který je tvořen prázdným prostorem, ve kterém jsou elektrony.
Elektricky je atom neutrální, nemá žádný náboj. Počet protonů s kladným nábojem je stejný, jako počet elektronů se záporným nábojem.

Význam slova, termín, co je to Atom? Definice výrazu Atom. Co znamená odborný pojem Atom z kategorie Fyzika?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Atom? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Atom je v sekci Fyzika

Co znamená pojem Atom? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Atom (z řeckého ἄτομος, átomos - nedělitelný) je nejmenší částice běžné hmoty, částice, kterou už chemickými prostředky dále nelze dělit (ovšem fyzikálními ano - viz např. jaderná reakce) a která definuje vlastnosti daného chemického prvku. Atom se skládá z atomového jádra obsahujícího protony a neutrony a obalu obsahujícího elektrony.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: Fyzika, přesný výraz, pojem, informace, popis, formulace, termín, význam slova, synonymum, popis, význam pojmu, vysvětlení, heslo

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Atom? resp. jaká je definice termínu Atom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Atom, odpověď na dotaz co je to Atom?. Víte např. kdo to je Bůh? Znáte a víte kdo je Cholerik? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Fyzika. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.