Co je to?
Definice výrazu Atom. Co znamená odborný pojem Atom z kategorie Fyzika?

Co to je Atom? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Atom

Jako atom je označována nejmenší část hmoty, kterou už nelze dále dělit pomocí chemických prostředků. Atom si uchovává vlastnosti chemického prvku. Částice, které atom tvoří, jsou atomové jádro obsahující protony a neutrony, a atomový obal, který je tvořen prázdným prostorem, ve kterém jsou elektrony.
Elektricky je atom neutrální, nemá žádný náboj. Počet protonů s kladným nábojem je stejný, jako počet elektronů se záporným nábojem.

Význam slova, termín, co je to Atom? Definice výrazu Atom. Co znamená odborný pojem Atom z kategorie Fyzika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Atom s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Atom se nachází v sekci Fyzika

Klíčová slova: Fyzika, Atom, Fyzika, wiki, význam, slovo, termín, synonymum, Atom, informace, popis, význam pojmu, slovník, vysvětlení, přesný výraz, heslo

Co znamená pojem Atom? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Atom (z řeckého ἄτομος, átomos - nedělitelný) je nejmenší částice běžné hmoty, částice, kterou už chemickými prostředky dále nelze dělit (ovšem fyzikálními ano - viz např. jaderná reakce) a která definuje vlastnosti daného chemického prvku. Atom se skládá z atomového jádra obsahujícího protony a neutrony a obalu obsahujícího elektrony.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Atom? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Atom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Atom, odpověď na dotaz co je to Atom?. Víte např. kdo to je Jan Nepomucký? Znáte a víte kdo je Bůh? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Fyzika). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.