Co je to?
Definice výrazu Svoboda. Co znamená odborný pojem Svoboda z kategorie Filozofie?

Co to je Svoboda? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Svoboda

Svoboda je pojem širokého významu, který se v různých dobách vykládal odlišně. Většinou je tak označována určitá možnost nebo schopnost volby, rozhodnutí či jednání podle vlastní vůle, a nutnost poté nést za tyto činy také odpovědnost.
Svoboda znamená takový prostor, ve kterém člověk rozhoduje sám za sebe a o sobě. Tento prostor je však velmi omezený vnějšími vlivy, fyzickými příčinami nebo vnitřními důvody. Podle toho se někdy rozlišuje mezi svobodou vnitřní a vnější.

Význam slova, termín, co je to Svoboda? Definice výrazu Svoboda. Co znamená odborný pojem Svoboda z kategorie Filozofie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Svoboda s vašimi kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Svoboda je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: význam slova, význam pojmu, přesný význam, Filozofie, popis, Svoboda, slovo, význam, heslo, wiki, termín, přesný výraz, slovník, co znamená, pojem, Svoboda

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Svoboda? resp. co to je Svoboda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Svoboda, odpověď na dotaz co je to Svoboda?. Víte např. kdo to je William Shakespeare? Znáte a víte kdo je Egon Bondy? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Filozofie). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.