Co je to?
Definice výrazu Svoboda. Co znamená odborný pojem Svoboda z kategorie Filozofie?

Co to je Svoboda? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Svoboda

Svoboda je pojem širokého významu, který se v různých dobách vykládal odlišně. Většinou je tak označována určitá možnost nebo schopnost volby, rozhodnutí či jednání podle vlastní vůle, a nutnost poté nést za tyto činy také odpovědnost.
Svoboda znamená takový prostor, ve kterém člověk rozhoduje sám za sebe a o sobě. Tento prostor je však velmi omezený vnějšími vlivy, fyzickými příčinami nebo vnitřními důvody. Podle toho se někdy rozlišuje mezi svobodou vnitřní a vnější.

Význam slova, termín, co je to Svoboda? Definice výrazu Svoboda. Co znamená odborný pojem Svoboda z kategorie Filozofie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Svoboda? Pak se o ní podělte s blízkými na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Svoboda patří do sekce Filozofie

Klíčová slova: Svoboda, Filozofie, definice, význam pojmu, slovník, synonymum, formulace, informace, slovo, Svoboda, vysvětlení, přesný výraz, význam, heslo, co to je, wiki

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Svoboda? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Svoboda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Svoboda, odpověď na dotaz co je to Svoboda?. Víte např. kdo to je Jaromír Jágr? Znáte a víte kdo je Egon Bondy? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Filozofie U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.