Co je to?
Definice odborného termínu, slova Smysl života. Co znamená pojem Smysl života z kategorie Filozofie?

Co je to Smysl života? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Smysl života?

Smysl života je termín, který označuje vrchol snah jedince nebo celého lidstva. Jedná se především o hledání celkového smyslu existence lidstva, role člověka na planetě, životní úlohy jedince, odůvodnění snahy nadále žít i náplň životního odkazu.
Smysl života se velmi liší u různých jedinců. Velký vliv má na něj povolání, vzdělání, žebříček hodnot, rodinné zázemí, vnitřní motivace a další. Pojem je využíván také v lékařství.


Co je to Smysl života? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Smysl života. Co znamená pojem Smysl života z kategorie Filozofie?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Smysl života patří do kategorie Filozofie

Klíčová slova: co je to Smysl života?, Filozofie, definice, co to je, odborné názvosloví, informace, terminus technicus, lexikon, Filozofie, odborný výraz, co znamená, definice pojmu, terminologie, význam, význam slova, formulace, wiki, heslo


Pojem Smysl života je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Najít výraz Smysl života ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Smysl života ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Smysl života ve Wikislovníku

Najít pojem Smysl života ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Smysl života ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Smysl života na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Smysl života například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Smysl života? resp. co znamená slovo Smysl života? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Smysl života, odpověď na dotaz co je to Smysl života?. Víte např. kdo to je Žurnalista? Znáte a víte kdo je Mojžíš? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Smysl života i v jiných kategoriích (než Filozofie). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.