Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Princip. Co znamená pojem Princip z kategorie Filozofie?

Co to je Princip? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Princip

Princip je filozofický pojem, který označuje nějaké východisko, pravidlo, zákon či zásadu, které jsou chápány jako základní a obecně uznávané. Není nutné ho dokazovat, ale odvozují se z něj další důsledky nějakého jednání nebo poznání nebo napomáhá jejich pochopení.
Ve filozofii se rozlišují principy bytí, myšlení nebo vůle.

Význam slova, termín, co je to Princip? Odborný termín, výraz, slovo Princip. Co znamená pojem Princip z kategorie Filozofie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Princip patří do sekce Filozofie

Klíčová slova: definice, co to je, heslo, význam slova, vysvětlení, co znamená, Princip, popis, přesný výraz, termín, Filozofie, pojem, Princip, formulace, přesný význam, slovo

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Princip můžete dozvědět následující

Princip (z lat. principium, počátek) je základní a obecně uznávané myšlenkové východisko, zásada, pravidlo, zákon, které se nedokazuje, ale z něhož lze chápat nebo odvozovat další důsledky pro jednání nebo poznání. U technických zařízení základní myšlenka, z níž je lze pochopit (např. princip elektromotoru). Každá věda má své principy, z nichž při svém uvažování vychází.

Uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Princip? resp. co vlastně znamená slovo Princip? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Princip, odpověď na dotaz co je to Princip?. Víte např. kdo to je Ondřej Soukup? Znáte a víte kdo je Úderník? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Filozofie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.