Co je to?
Výraz, termín, definice slova Premisa. Co znamená odborný pojem Premisa z kategorie Filozofie?

Co je to Premisa? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Premisa?

Premisa je pojem odvozený z latinského slova s významem posílat napřed a používá se pro označení předpokladu.
Jedná se o výraz používaný v logice a filozofických oborech. Premisa je výrok, součást soudu postaveného na logice. Při něm se nezkoumá pravdivost premis, ale pouze to, zda jejich souhrn povede k určitému závěru. Zda má závěr pravdivou hodnotu, závisí na tom, zda tuto hodnotu mají jednotlivé premisy.


Co je to Premisa? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Premisa. Co znamená odborný pojem Premisa z kategorie Filozofie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Premisa? se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Premisa je v sekci Filozofie

Klíčová slova: synonymum, přesný výraz, definice, terminus technicus, popis, heslo, Filozofie, lexikon, názvosloví, Premisa, termín, wiki, definice pojmu, terminologie, význam, co to je, co je to Premisa?, formulace


Pojem Premisa je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Premisa ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Premisa ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Premisa ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Premisa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Premisa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Premisa ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Premisa například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Premisa? resp. jaký je přesný význam slova Premisa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Premisa, odpověď na dotaz co je to Premisa?. Víte např. kdo to je Ochechule? Znáte a víte kdo je Stephen Hawking? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Filozofie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.