Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Postulát. Co znamená pojem Postulát z kategorie Filozofie?

Co to je Postulát? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Postulát?

Postulát je výraz užívaný v přírodních vědách, logice a filozofii. Pojmenovává se tak předpoklad, který je východiskem, není ho možné dokázat, a přesto je považován za pravdivý.
Výraz se používá v různých teoriích, kde tvoří základ pro logické odvození dalších tvrzení, která jsou následně ověřována, potvrzena či vyvrácena. Pokud existuje více na sobě nezávislých a logických postulátů, má taková teorie ve vědě přednost.


Co je to Postulát? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Postulát. Co znamená pojem Postulát z kategorie Filozofie?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Postulát je v sekci Filozofie

Klíčová slova: význam slova, formulace, význam pojmu, vysvětlení, co znamená, definice, význam, slovník, wiki, přesný výraz, co je to Postulát?, popis, Filozofie, heslo, názvosloví, odborný výraz, Filozofie, odborné názvosloví


Pojem Postulát je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Postulát ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Postulát ve Wikislovníku

Najít heslo Postulát ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Postulát ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Postulát na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Postulát ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Postulát například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Postulát? resp. co znamená Postulát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Postulát, odpověď na dotaz co je to Postulát?. Víte např. kdo to je Jan Palach? Znáte a víte kdo je Radikál? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Filozofie. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.