Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Postulát. Co znamená pojem Postulát z kategorie Filozofie?

Co to je Postulát? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Postulát?

Postulát je výraz užívaný v přírodních vědách, logice a filozofii. Pojmenovává se tak předpoklad, který je východiskem, není ho možné dokázat, a přesto je považován za pravdivý.
Výraz se používá v různých teoriích, kde tvoří základ pro logické odvození dalších tvrzení, která jsou následně ověřována, potvrzena či vyvrácena. Pokud existuje více na sobě nezávislých a logických postulátů, má taková teorie ve vědě přednost.

Význam slova, termín, co je to Postulát? Odborný termín, výraz, slovo Postulát. Co znamená pojem Postulát z kategorie Filozofie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Postulát s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Postulát je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: přesný význam, co to je, termín, Filozofie, popis, wiki, význam, význam pojmu, význam slova, heslo, definice, přesný výraz, Postulát, slovník, Filozofie, pojem

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Postulát? resp. jaká je definice termínu Postulát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Postulát, odpověď na dotaz co je to Postulát?. Víte např. kdo to je Angelina Jolie? Znáte a víte kdo je Ján Kuciak? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Filozofie). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.