Co je to?
Definice výrazu Osud. Co znamená odborný pojem Osud z kategorie Filozofie?

Co to je Osud? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Osud?

Osud představuje názor člověka, že všechno v jeho životě je předem předurčeno. Osud má své základy v nejrůznějších náboženstvích a vírách.
Lidé, kteří věří v osud, žijí v přesvědčení, že všechno, co se kolem nich děje ať již se spojitostí s jejich osobou nebo nikoliv, nemohou žádným způsobem ovlivnit. Podle nich je zapotřebí se s aktuální situací smířit, protože se jí nedá nijak předejít.
Teorií osudu se zabývala celá řada především filozofů, jedná se například o jména, jako jsou Baruch Spinoza nebo Friedrich Nietzsche.

Význam slova, termín, co je to Osud? Definice výrazu Osud. Co znamená odborný pojem Osud z kategorie Filozofie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Osud? Pak se o ní podělte s přáteli na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Osud patří do sekce Filozofie

Co znamená pojem Osud? Definice slova, termínu z Wikipedie

Osud je jak filozofický, tak i náboženský koncept, který vyjadřuje myšlenku, že události v životě člověka, světa a kosmu jsou předem určeny. Je to koncept založený na víře, že přirozenou podstatou jsoucna je trvalá, kosmická struktura.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Klíčová slova: vysvětlení, informace, termín, popis, formulace, pojem, popis, přesný výraz, co to je, heslo, co znamená, synonymum, slovo, význam slova, přesný význam

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená Osud? resp. jaká je definice slova Osud? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osud, odpověď na dotaz co je to Osud?. Víte např. kdo to je Kurátor? Znáte a víte kdo je Lumen? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Filozofie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.