Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ortodoxie. Co znamená odborný pojem Ortodoxie z kategorie Filozofie?

Co je to Ortodoxie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Ortodoxie

Ortodoxie je pojem pocházející z řečtiny, v překladu znamená správné učení nebo názor. Označuje se tak setrvávání na tradičních způsobech myšlení, názorech, naukách nebo zásadách chování. To znamená určitý odpor proti zavádění nových věcí a také proti reformám.
Ortodoxie bývá často spojována s náboženství, v tomto pojetí jsou vždy směry, které se samy za ortodoxní označují, například luterská, pravoslavná, ortodoxní židovství a další.

Význam slova, termín, co je to Ortodoxie? Výraz, termín, definice slova Ortodoxie. Co znamená odborný pojem Ortodoxie z kategorie Filozofie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Ortodoxie s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Ortodoxie se nachází v sekci Filozofie

Klíčová slova: slovo, Filozofie, co to je, přesný význam, formulace, wiki, slovník, Ortodoxie, heslo, vysvětlení, význam, přesný výraz, co znamená, synonymum, význam pojmu

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Ortodoxie? resp. co to je Ortodoxie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ortodoxie, odpověď na dotaz co je to Ortodoxie?. Víte např. kdo to je Švagr? Znáte a víte kdo je Drákula? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto termín Ortodoxie hledat i v jiných kategoriích (než Filozofie) Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?