Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ortodoxie. Co znamená odborný pojem Ortodoxie z kategorie Filozofie?

Co je to Ortodoxie? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Ortodoxie

Ortodoxie je pojem pocházející z řečtiny, v překladu znamená správné učení nebo názor. Označuje se tak setrvávání na tradičních způsobech myšlení, názorech, naukách nebo zásadách chování. To znamená určitý odpor proti zavádění nových věcí a také proti reformám.
Ortodoxie bývá často spojována s náboženství, v tomto pojetí jsou vždy směry, které se samy za ortodoxní označují, například luterská, pravoslavná, ortodoxní židovství a další.

Význam slova, termín, co je to Ortodoxie? Výraz, termín, definice slova Ortodoxie. Co znamená odborný pojem Ortodoxie z kategorie Filozofie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Ortodoxie? s přáteli a kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Ortodoxie se nachází v kategorii Filozofie

Klíčová slova: vysvětlení, Filozofie, popis, termín, pojem, význam slova, formulace, význam, význam pojmu, slovo, definice, co znamená, synonymum, Ortodoxie, slovník

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená Ortodoxie? resp. jaká je definice slova Ortodoxie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ortodoxie, odpověď na dotaz co je to Ortodoxie?. Víte např. kdo to je Švagr? Znáte a víte kdo je Drákula? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Filozofie). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?