Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ontologie. Co znamená odborný pojem Ontologie z kategorie Filozofie?

Co je to Ontologie? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Ontologie?

Ontologie je složené slovo původem z řečtiny. Používá se pro označení takového odvětví filozofie, které se věnuje základním filozofickým pojmům, především bytím. Původně bylo toto odvětví označováno jako první filozofie.
Ontologie se řadí do metafyziky, soustředí se na obecné otázky bytí. Její význam je stále širší, bytím a existencí se zabývají i další obory, jako logika, informatika, výzkum umělé inteligence, analytika a další. Ty se soustředí na význam a vztahy mezi obecnými pojmy.

Význam slova, termín, co je to Ontologie? Výraz, termín, definice slova Ontologie. Co znamená odborný pojem Ontologie z kategorie Filozofie?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Ontologie? s blízkými na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Ontologie je v sekci Filozofie

Klíčová slova: popis, význam pojmu, Ontologie, informace, Filozofie, formulace, Filozofie, pojem, co znamená, slovo, význam, vysvětlení, přesný význam, slovník, termín, definice

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Ontologie? resp. co znamená slovo Ontologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ontologie, odpověď na dotaz co je to Ontologie?. Víte např. kdo to je Xenofob? Znáte a víte kdo je Jessica Alba? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Filozofie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.