Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Noetika. Co znamená pojem Noetika z kategorie Filozofie?

Co to je Noetika? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Noetika

Noetika, jinak také epistemologie nebo gnozeologie patří k filozofickým vědám, které se zaměřují na všechny stránky lidského poznání. Předmětem jejího zkoumání je sám předmět poznání, jeho vznik a průběh. Speciální vědy většinou nedokážou definovat lidské poznání. Důvodem je to, že na poznání ani vědomosti nelze aplikovat zkušenosti a určit příčinné souvislosti a zákonitosti.
Noetika je teorií poznání, zabývá se podmínkami, nástroji, možnostmi a také hranicemi poznání.

Význam slova, termín, co je to Noetika? Odborný termín, výraz, slovo Noetika. Co znamená pojem Noetika z kategorie Filozofie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Noetika s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Noetika je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: heslo, popis, význam pojmu, význam, slovník, wiki, co znamená, definice, co to je, popis, pojem, slovo, Filozofie, vysvětlení, Noetika

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Noetika? resp. co znamená slovo Noetika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Noetika, odpověď na dotaz co je to Noetika?. Víte např. kdo to je Neteř? Znáte a víte kdo je Šovinista? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Noetika hledat i v jiných kategoriích (než Filozofie) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.