Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Noetika. Co znamená pojem Noetika z kategorie Filozofie?

Co to je Noetika? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Noetika

Noetika, jinak také epistemologie nebo gnozeologie patří k filozofickým vědám, které se zaměřují na všechny stránky lidského poznání. Předmětem jejího zkoumání je sám předmět poznání, jeho vznik a průběh. Speciální vědy většinou nedokážou definovat lidské poznání. Důvodem je to, že na poznání ani vědomosti nelze aplikovat zkušenosti a určit příčinné souvislosti a zákonitosti.
Noetika je teorií poznání, zabývá se podmínkami, nástroji, možnostmi a také hranicemi poznání.

Význam slova, termín, co je to Noetika? Odborný termín, výraz, slovo Noetika. Co znamená pojem Noetika z kategorie Filozofie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Noetika doporučujeme sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Noetika se nachází v sekci Filozofie

Klíčová slova: význam pojmu, slovo, informace, pojem, slovník, Noetika, heslo, Noetika, termín, Filozofie, co to je, význam, formulace, přesný výraz, co znamená, popis

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Noetika? resp. jaká je definice slova Noetika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Noetika, odpověď na dotaz co je to Noetika?. Víte např. kdo to je Arcibiskup? Znáte a víte kdo je Kateřina Brožová? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Noetika hledat i v jiných kategoriích (než Filozofie) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.