Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Noetika. Co znamená pojem Noetika z kategorie Filozofie?

Co to je Noetika? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Noetika

Noetika, jinak také epistemologie nebo gnozeologie patří k filozofickým vědám, které se zaměřují na všechny stránky lidského poznání. Předmětem jejího zkoumání je sám předmět poznání, jeho vznik a průběh. Speciální vědy většinou nedokážou definovat lidské poznání. Důvodem je to, že na poznání ani vědomosti nelze aplikovat zkušenosti a určit příčinné souvislosti a zákonitosti.
Noetika je teorií poznání, zabývá se podmínkami, nástroji, možnostmi a také hranicemi poznání.

Význam slova, termín, co je to Noetika? Odborný termín, výraz, slovo Noetika. Co znamená pojem Noetika z kategorie Filozofie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Noetika? Pak se o ní podělte s blízkými na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Noetika je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: co to je, význam pojmu, synonymum, termín, popis, heslo, wiki, formulace, Filozofie, význam slova, slovo, informace, pojem, přesný výraz, popis

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Noetika? resp. co je to Noetika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Noetika, odpověď na dotaz co je to Noetika?. Víte např. kdo to je Neteř? Znáte a víte kdo je Šovinista? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Filozofie). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.