Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Noetika. Co znamená pojem Noetika z kategorie Filozofie?

Co to je Noetika? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Noetika?

Noetika, jinak také epistemologie nebo gnozeologie patří k filozofickým vědám, které se zaměřují na všechny stránky lidského poznání. Předmětem jejího zkoumání je sám předmět poznání, jeho vznik a průběh. Speciální vědy většinou nedokážou definovat lidské poznání. Důvodem je to, že na poznání ani vědomosti nelze aplikovat zkušenosti a určit příčinné souvislosti a zákonitosti.
Noetika je teorií poznání, zabývá se podmínkami, nástroji, možnostmi a také hranicemi poznání.

Význam slova, termín, co je to Noetika? Odborný termín, výraz, slovo Noetika. Co znamená pojem Noetika z kategorie Filozofie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi známými a kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Noetika patří do sekce Filozofie

Klíčová slova: význam, pojem, definice, vysvětlení, synonymum, formulace, slovo, slovník, heslo, Filozofie, informace, přesný výraz, wiki, význam pojmu, Noetika, význam slova

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Noetika? resp. jaký je význam slova Noetika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Noetika, odpověď na dotaz co je to Noetika?. Víte např. kdo to je Ray Charles? Znáte a víte kdo je Kateřina Brožová? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Filozofie. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.