Co je to?
Výraz, termín, definice slova Nihilismus. Co znamená odborný pojem Nihilismus z kategorie Filozofie?

Co je to Nihilismus? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Nihilismus

Nihilismus je termín odvozený z latinského slova nihil, tedy nic. Jedná se o přístup člověka nebo filozofický názor, jehož základem je odmítání a popírání, především společenských zvyk, hodnot, tradičních autorit i možnosti skutečného poznání. Často se tento pojem užívá v nelichotivém významu, kdy se takto označují postoje některých jedinců.
Nejdříve se slovo nihilizmus používalo v církvi pro pojmenování těch, kteří nechtěli uznávat křesťanství a odmítali Boží zjevení. Později se jednalo o zastánce názoru, že Kristus není samostatná osoba a tudíž není ničím. Existují různé druhy nihilizmu, liší se od sebe tím, co popírají – pravdu a poznání, autority a mravní hodnoty, politiku (ruští anarchisté), cenu a smysl lidského života.

Význam slova, termín, co je to Nihilismus? Výraz, termín, definice slova Nihilismus. Co znamená odborný pojem Nihilismus z kategorie Filozofie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Nihilismus s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Nihilismus je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: Nihilismus, vysvětlení, Filozofie, heslo, slovník, význam pojmu, termín, definice, přesný výraz, význam slova, synonymum, Filozofie, pojem, popis, wiki, slovo

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Nihilismus? resp. co znamená Nihilismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nihilismus, odpověď na dotaz co je to Nihilismus?. Víte např. kdo to je Věra Špinarová? Znáte a víte kdo je Zlatý slavík? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Nihilismus i v jiných kategoriích (než Filozofie). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.