Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mravnost. Co znamená pojem Mravnost z kategorie Filozofie?

Co je to Mravnost? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Mravnost

Mravnost čili morálka neboli správné chování, je obecná představa o tom, jak by mělo vypadat správné jednání. Liší se tak od zdvořilosti, protože zahrnuje i závažné a důležité věci, ne pouze společenské chování.
Na rozdíl od práva není vymahatelná soudní cestou, a pokud je porušena, nemá to pro dotyčnou osobu následky v podobě trestu. Pojem mravnost může mít dvojí použití, jako norma nebo popis. Jako norma určuje to, co je ještě správné, a to, co už není přípustné. V jiném významu popisuje takové chování, jaké společnost skutečně uznává a jakým seřídí.


Co je to Mravnost? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Mravnost. Co znamená pojem Mravnost z kategorie Filozofie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Mravnost? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Mravnost je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: Mravnost, co je to Mravnost?, definice, význam pojmu, Filozofie, co znamená, synonymum, termín, Filozofie, wiki, terminus technicus, přesný význam, názvosloví, slovník, terminologie, odborný výraz, pojem, význam slova


Pojem Mravnost je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Najít pojem Mravnost ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Mravnost ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mravnost ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Mravnost na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mravnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Mravnost ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mravnost například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Mravnost? resp. co se přesně ukrývá za slovem Mravnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mravnost, odpověď na dotaz co je to Mravnost?. Víte např. kdo to je Magid? Znáte a víte kdo je Kacíř? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Filozofie). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.