Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mravnost. Co znamená pojem Mravnost z kategorie Filozofie?

Co je to Mravnost? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Mravnost?

Mravnost čili morálka neboli správné chování, je obecná představa o tom, jak by mělo vypadat správné jednání. Liší se tak od zdvořilosti, protože zahrnuje i závažné a důležité věci, ne pouze společenské chování.
Na rozdíl od práva není vymahatelná soudní cestou, a pokud je porušena, nemá to pro dotyčnou osobu následky v podobě trestu. Pojem mravnost může mít dvojí použití, jako norma nebo popis. Jako norma určuje to, co je ještě správné, a to, co už není přípustné. V jiném významu popisuje takové chování, jaké společnost skutečně uznává a jakým seřídí.

Význam slova, termín, co je to Mravnost? Odborný výraz, definice slova Mravnost. Co znamená pojem Mravnost z kategorie Filozofie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Mravnost? Pak se o ní podělte s kolegy na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Mravnost patří do sekce Filozofie

Klíčová slova: význam pojmu, slovo, přesný význam, slovník, definice, Mravnost, termín, synonymum, Mravnost, popis, wiki, co to je, přesný výraz, význam slova, Filozofie, pojem

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Mravnost? resp. co přesně znamená slovo Mravnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mravnost, odpověď na dotaz co je to Mravnost?. Víte např. kdo to je Děvka? Znáte a víte kdo je John Vanhara? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Filozofie U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.