Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mravnost. Co znamená pojem Mravnost z kategorie Filozofie?

Co je to Mravnost? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Mravnost

Mravnost čili morálka neboli správné chování, je obecná představa o tom, jak by mělo vypadat správné jednání. Liší se tak od zdvořilosti, protože zahrnuje i závažné a důležité věci, ne pouze společenské chování.
Na rozdíl od práva není vymahatelná soudní cestou, a pokud je porušena, nemá to pro dotyčnou osobu následky v podobě trestu. Pojem mravnost může mít dvojí použití, jako norma nebo popis. Jako norma určuje to, co je ještě správné, a to, co už není přípustné. V jiném významu popisuje takové chování, jaké společnost skutečně uznává a jakým seřídí.

Význam slova, termín, co je to Mravnost? Odborný výraz, definice slova Mravnost. Co znamená pojem Mravnost z kategorie Filozofie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Mravnost sdílet se známými na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Mravnost je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: formulace, co to je, popis, synonymum, Filozofie, termín, co znamená, Mravnost, Filozofie, přesný výraz, význam slova, heslo, přesný význam, vysvětlení, informace

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Mravnost? resp. co znamená slovo Mravnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mravnost, odpověď na dotaz co je to Mravnost?. Víte např. kdo to je Lingvista? Znáte a víte kdo je Rentiér? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Mravnost v jiné sekci než Filozofie. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.