Co je to?
Definice odborného termínu, slova Morálka. Co znamená pojem Morálka z kategorie Filozofie?

Co je to Morálka? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Morálka?

Morálka je slovo, které označuje takové chování a jednání, které je společností považováno za správné. Morálka se vztahuje na důležité a závažné věci, není ji možno vymáhat právní cestou, a pokud je morálka porušována, nenásledují za to žádné tresty.
U morálky je možno rozlišovat dva významy, tzv. normativní, tedy souhrn zásad, podle nichž by mělo být rozhodování i jednání člověka hodnoceno, a popisný, který označuje to, čím se určitá společenství řídí a co je společensky uznáváno nebo odmítáno. Morálka má hlubší význam než etika nebo mravnost, i když jsou někdy tato slova používána jako synonyma právě pro morálku.

Význam slova, termín, co je to Morálka? Definice odborného termínu, slova Morálka. Co znamená pojem Morálka z kategorie Filozofie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Morálka doporučujeme sdílet se známými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Morálka se nachází v sekci Filozofie

Klíčová slova: význam, heslo, význam pojmu, formulace, wiki, vysvětlení, přesný význam, přesný výraz, slovo, popis, Filozofie, pojem, Filozofie, synonymum, co to je, význam slova

Co označuje termín Morálka? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Morálka (z lat. moralitas, správné chování, od mos, moris, mrav) znamená celkovou představu správného jednání ve společnosti. Od pravidel zdvořilosti se liší tím, že se týká věcí závažných a podstatných, na druhé straně od práva zase tím, že se nedá soudně vymáhat a za její porušení nepřicházejí sankce (potrestání).

Vyše uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Morálka? resp. co přesně označuje termín Morálka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Morálka, odpověď na dotaz co je to Morálka?. Víte např. kdo to je Josef Zíma? Znáte a víte kdo je Richard Brabec? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Morálka hledat i v jiných kategoriích (než Filozofie) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?