Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Logická indukce. Co znamená pojem Logická indukce z kategorie Filozofie?

Co to je Logická indukce? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Logická indukce

Logická indukce neboli generalizace znamená, že z nějakých částečných poznatků je vyvozován obecný závěr. V praxi vypadá logická indukce tak, že pokud pro většinu předmětů určité skupiny platí stejná skutečnost, lze vyvodit závěr, že stejná skutečnost bude platit pro všechny předměty této skupiny.
Indukce může být úplná a neúplná. Neúplné indukce jsou základem mnoha vědeckých oborů i přírodních zákonů, jsou také podstatou předsudků.

Význam slova, termín, co je to Logická indukce? Odborný termín, výraz, slovo Logická indukce. Co znamená pojem Logická indukce z kategorie Filozofie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Logická indukce doporučujeme sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Logická indukce se nachází v sekci Filozofie

Klíčová slova: přesný výraz, vysvětlení, význam pojmu, slovo, význam slova, heslo, co to je, Filozofie, popis, definice, význam, co znamená, pojem, termín, Filozofie, synonymum

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Logická indukce? resp. co vlastně znamená slovo Logická indukce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Logická indukce, odpověď na dotaz co je to Logická indukce?. Víte např. kdo to je Speleolog? Znáte a víte kdo je Mila Kunis? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Logická indukce hledat i v jiných kategoriích (než Filozofie) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.