Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Loajalita. Co znamená pojem Loajalita z kategorie Filozofie?

Co to je Loajalita? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Loajalita

Loajalita je vlastnost ceněná ve vztahu zaměstnanec - zaměstnavatel, případně dříve vrchnost - poddaný. Znamená věrnost, oddanost. Loajalita vůči firmě a "sdílení hodnot" se u zaměstnanců očekávává. Pokud je ale někdo loajální příliš, pak to zavání spíše podlézavostí a patolízalstvím a oprávněně to vyvolává nikoliv ocenění, ale opovržení a výsměch.

Význam slova, termín, co je to Loajalita? Odborný termín, výraz, slovo Loajalita. Co znamená pojem Loajalita z kategorie Filozofie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Loajalita? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Loajalita je v kategorii Filozofie

Co znamená pojem Loajalita? Výraz, definice slova z Wikipedie

Loajalita (z franc. loyauté a z lat. legalitas, zákonnost) znamená věrnost, praktickou ochotu jednotlivce či skupiny osob dodržovat závazky vůči osobě nadřízené, vůči organizaci, instituci nebo i přesvědčení.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: význam, Filozofie, slovo, wiki, synonymum, heslo, popis, definice, formulace, informace, vysvětlení, přesný význam, co znamená, význam slova, co to je

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Loajalita? resp. jaká je definice termínu Loajalita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Loajalita, odpověď na dotaz co je to Loajalita?. Víte např. kdo to je Čeledín? Znáte a víte kdo je Vokalista? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Loajalita i v jiných kategoriích (než Filozofie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.