Co je to?
Definice výrazu Karma. Co znamená odborný pojem Karma z kategorie Filozofie?

Co to je Karma? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Karma

Výraz karma má v češtině hned několik významů. Primárně se s karmou můžeme setkat jako se součástí hinduismu, buddhismu a globálně indické filosofie. V rámci buddhismu se jedná o etický přírodní zákon, zatímco hinduismus ji považuje za koncept příčiny a důsledku.
Dalším významem slova karma je v Česku známý průtokový ohřívač vody. Voda se v tomto zařízení ohřívá za pomoci hořícího plynu.
Název Karma též označuje populární chorvatskou hudební skupinu, jejímž hlavním žánrem je elektronická muzika.

Význam slova, termín, co je to Karma? Definice výrazu Karma. Co znamená odborný pojem Karma z kategorie Filozofie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Karma s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Karma se nachází v sekci Filozofie

Co znamená pojem Karma? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Karma (sanskrt) nebo kamma (pálí) v buddhismu označuje etický přírodní zákon příčiny a následku, čin vykonaný se záměrem nebo vědomým motivem a odpovídající následek tohoto činu, postihující zpětně aktéra samotného. Zjednodušeně řečeno podle této doktríny egoistické jednání způsobuje utrpení, zatímco nesobecké jednání přináší štěstí. Z buddhistického pohledu neznamená karma „osud”, ale může být přeložena jako „čin” nebo „příčina a následek”.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Klíčová slova: informace, popis, Filozofie, formulace, Filozofie, přesný význam, heslo, slovník, význam slova, synonymum, slovo, co znamená, přesný výraz, wiki, význam pojmu

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená Karma? resp. jaká je definice slova Karma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Karma, odpověď na dotaz co je to Karma?. Víte např. kdo to je Markytánka? Znáte a víte kdo je Převor? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Filozofie. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?