Co je to?
Výraz, termín, definice slova Interpretace. Co znamená odborný pojem Interpretace z kategorie Filozofie?

Co je to Interpretace? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Interpretace

Interpretace má velmi široký význam. Užívá se ve více oblastech a význam se zde může mírně odlišovat. Základní význam je výklad, překlad, posuzování. Jde o porozumění a vyložení myšlenek, textů popř. i jevů.
Poprvé se o interpretaci hovořilo v souvislosti s výklady náboženských textů, které se od sebe odlišovaly podle toho, jak je autor chápal. Intepretace se vyskytuje i v alegoriích, kdy se textu přisuzuje jiný význam než ten ihned viditelný. Věda, která se interpretací zabývá, se nazývá hermeneutika.

Význam slova, termín, co je to Interpretace? Výraz, termín, definice slova Interpretace. Co znamená odborný pojem Interpretace z kategorie Filozofie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Interpretace? Pak se o ní podělte s blízkými na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Interpretace je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: synonymum, formulace, co to je, přesný výraz, Filozofie, Filozofie, wiki, přesný význam, slovník, význam pojmu, co znamená, slovo, informace, význam, definice, význam slova

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Interpretace? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Interpretace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Interpretace, odpověď na dotaz co je to Interpretace?. Víte např. kdo to je Produkční? Znáte a víte kdo je Jeff Bezos? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Interpretace v jiné sekci než Filozofie. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.