Co je to?
Výraz, termín, definice slova Interpretace. Co znamená odborný pojem Interpretace z kategorie Filozofie?

Co je to Interpretace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Interpretace

Interpretace má velmi široký význam. Užívá se ve více oblastech a význam se zde může mírně odlišovat. Základní význam je výklad, překlad, posuzování. Jde o porozumění a vyložení myšlenek, textů popř. i jevů.
Poprvé se o interpretaci hovořilo v souvislosti s výklady náboženských textů, které se od sebe odlišovaly podle toho, jak je autor chápal. Intepretace se vyskytuje i v alegoriích, kdy se textu přisuzuje jiný význam než ten ihned viditelný. Věda, která se interpretací zabývá, se nazývá hermeneutika.

Význam slova, termín, co je to Interpretace? Výraz, termín, definice slova Interpretace. Co znamená odborný pojem Interpretace z kategorie Filozofie?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Interpretace s kolegy na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Interpretace se nachází v kategorii Filozofie

Klíčová slova: přesný význam, přesný výraz, popis, synonymum, termín, heslo, význam pojmu, Filozofie, informace, Interpretace, význam, co to je, Interpretace, vysvětlení, formulace, Filozofie

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Interpretace? resp. jaký je význam slova Interpretace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Interpretace, odpověď na dotaz co je to Interpretace?. Víte např. kdo to je Kelt? Znáte a víte kdo je Jeff Bezos? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Filozofie. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.