Co je to?
Definice výrazu, termínu Informace. Co znamená odborný pojem Informace z kategorie Filozofie?

Co je to Informace? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Informace

Informace obecně je nějaký údaj, sdělení o něčem.

Význam slova, termín, co je to Informace? Definice výrazu, termínu Informace. Co znamená odborný pojem Informace z kategorie Filozofie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Informace patří do kategorie Filozofie

Klíčová slova: přesný význam, wiki, synonymum, Informace, Filozofie, co to je, pojem, Informace, slovník, heslo, význam, význam slova, Filozofie, informace, termín, definice

Co znamená pojem Informace? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Informace (z lat. in-formatio, utváření, ztvárnění) je velmi široký, mnohoznačný pojem, který se užívá v různých významech. V nejobecnějším smyslu je informace chápána jako údaj o prostředí, jeho stavu a procesech v něm probíhajících. Informace snižuje nebo odstraňuje neurčitost (entropii) systému (např. příjemce / uživatele informace). Množství informace lze charakterizovat tím, jak se jejím přijetím změnila míra neurčitosti přijímajícího systému.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Informace? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Informace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Informace, odpověď na dotaz co je to Informace?. Víte např. kdo to je Jaromír Štětina? Znáte a víte kdo je Sabina Slonková? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Filozofie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?