Co je to?
Definice výrazu, termínu Informace. Co znamená odborný pojem Informace z kategorie Filozofie?

Co je to Informace? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Informace?

Informace obecně je nějaký údaj, sdělení o něčem.

Význam slova, termín, co je to Informace? Definice výrazu, termínu Informace. Co znamená odborný pojem Informace z kategorie Filozofie?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Informace? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Informace se nachází v kategorii Filozofie

Co znamená pojem Informace? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Informace (z lat. in-formatio, utváření, ztvárnění) je velmi široký, mnohoznačný pojem, který se užívá v různých významech. V nejobecnějším smyslu je informace chápána jako údaj o prostředí, jeho stavu a procesech v něm probíhajících. Informace snižuje nebo odstraňuje neurčitost (entropii) systému (např. příjemce / uživatele informace). Množství informace lze charakterizovat tím, jak se jejím přijetím změnila míra neurčitosti přijímajícího systému.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: význam pojmu, co to je, Informace, formulace, přesný výraz, pojem, heslo, Filozofie, přesný význam, význam slova, termín, definice, popis, co znamená, význam

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co to je Informace? resp. jaký je přesný význam slova Informace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Informace, odpověď na dotaz co je to Informace?. Víte např. kdo to je Barytonista? Znáte a víte kdo je Héraklés? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Filozofie Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?