Co je to?
Definice výrazu, termínu Hrdost. Co znamená odborný pojem Hrdost z kategorie Filozofie?

Co je to Hrdost? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Hrdost

Hrdost je název pro povahovou vlastnost, určité sebevědomí člověka, které je oprávněné a neúplatné. Hrdý člověk má právo zakládat si sám na sobě, na některém svém osobnostním rysu nebo skutkům. Hrdost znamená uvědomění si vlastní ceny i důstojnosti.
Někdy se tento pojem používá i jako synonymní výraz pro pýchu, což však není úplně přesné.

Význam slova, termín, co je to Hrdost? Definice výrazu, termínu Hrdost. Co znamená odborný pojem Hrdost z kategorie Filozofie?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Hrdost patří do kategorie Filozofie

Klíčová slova: co znamená, Filozofie, vysvětlení, formulace, přesný význam, definice, popis, Hrdost, Hrdost, Filozofie, význam pojmu, co to je, synonymum, informace, pojem, význam

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Hrdost? resp. co se skrývá pod slovem Hrdost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hrdost, odpověď na dotaz co je to Hrdost?. Víte např. kdo to je Dominik Feri? Znáte a víte kdo je Monetarista? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Filozofie. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.