Co je to?
Definice výrazu, termínu Hrdost. Co znamená odborný pojem Hrdost z kategorie Filozofie?

Co je to Hrdost? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Hrdost

Hrdost je název pro povahovou vlastnost, určité sebevědomí člověka, které je oprávněné a neúplatné. Hrdý člověk má právo zakládat si sám na sobě, na některém svém osobnostním rysu nebo skutkům. Hrdost znamená uvědomění si vlastní ceny i důstojnosti.
Někdy se tento pojem používá i jako synonymní výraz pro pýchu, což však není úplně přesné.

Význam slova, termín, co je to Hrdost? Definice výrazu, termínu Hrdost. Co znamená odborný pojem Hrdost z kategorie Filozofie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Hrdost můžete sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Hrdost je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: význam, Hrdost, přesný význam, co znamená, význam slova, definice, Filozofie, termín, informace, slovo, přesný výraz, heslo, co to je, Hrdost, vysvětlení, wiki

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Hrdost? resp. co to je Hrdost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hrdost, odpověď na dotaz co je to Hrdost?. Víte např. kdo to je Jana Bobošíková? Znáte a víte kdo je Monetarista? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Filozofie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.