Co je to?
Definice výrazu Etika. Co znamená odborný pojem Etika z kategorie Filozofie?

Co to je Etika? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Etika

Slovo etika pochází z řečtiny a jedná se o teorii morálky. Řadíme ji mezi filosofické disciplíny, konkrétně do praktické filosofie. Zkoumá morálku, chování a s tím spojené normy. Etika se snaží hodnotit lidské jednání z pohledu dobra a zla.
Etika se dále větví do různých disciplín a známe např. analytickou, deontologickou či evoluční etiku. V různých podobách můžeme etické bádání sledovat již od dob starověkých myslitelů. Ve středověku se jí zabýval Tomáš Akvinský.

Význam slova, termín, co je to Etika? Definice výrazu Etika. Co znamená odborný pojem Etika z kategorie Filozofie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Definici slova Etika můžete sdílet s kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Etika je v sekci Filozofie

Co znamená pojem Etika? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Etika (z řeckého ethos - mrav), nebo též teorie morálky je filozofickou disciplínou, která zkoumá morálku nebo morálně relevantní jednání a jeho normy. Etika je disciplínou praktické filozofie. Etika se zabývá teoretickým zkoumáním hodnot a principů, které usměrňují lidské jednání v situacích, kdy existuje možnost volby prostřednictvím svobodné vůle. Hodnotí činnost člověka z hlediska dobra a zla. Na rozdíl od morálky, která je blíže konkrétním pravidlům, se etika snaží najít společné a obecné základy, na nichž morálka stojí, popř. usiluje morálku zdůvodnit.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Klíčová slova: heslo, co to je, popis, synonymum, přesný význam, vysvětlení, význam slova, přesný výraz, Filozofie, formulace, wiki, slovo, význam

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Etika? resp. co znamená slovo Etika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Etika, odpověď na dotaz co je to Etika?. Víte např. kdo to je Matt Groening? Znáte a víte kdo je Nela Lisková? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Filozofie. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.