Co je to?
Definice výrazu Etika. Co znamená odborný pojem Etika z kategorie Filozofie?

Co to je Etika? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Etika?

Slovo etika pochází z řečtiny a jedná se o teorii morálky. Řadíme ji mezi filosofické disciplíny, konkrétně do praktické filosofie. Zkoumá morálku, chování a s tím spojené normy. Etika se snaží hodnotit lidské jednání z pohledu dobra a zla.
Etika se dále větví do různých disciplín a známe např. analytickou, deontologickou či evoluční etiku. V různých podobách můžeme etické bádání sledovat již od dob starověkých myslitelů. Ve středověku se jí zabýval Tomáš Akvinský.

Význam slova, termín, co je to Etika? Definice výrazu Etika. Co znamená odborný pojem Etika z kategorie Filozofie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Etika s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Etika patří do kategorie Filozofie

Klíčová slova: co to je, Filozofie, Filozofie, heslo, slovo, Etika, synonymum, význam slova, pojem, wiki, termín, význam pojmu, vysvětlení, přesný význam, přesný výraz, význam

Co označuje termín Etika? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Etika (z řeckého ethos - mrav), nebo též teorie morálky je filozofickou disciplínou, která zkoumá morálku nebo morálně relevantní jednání a jeho normy. Etika je disciplínou praktické filozofie. Etika se zabývá teoretickým zkoumáním hodnot a principů, které usměrňují lidské jednání v situacích, kdy existuje možnost volby prostřednictvím svobodné vůle. Hodnotí činnost člověka z hlediska dobra a zla. Na rozdíl od morálky, která je blíže konkrétním pravidlům, se etika snaží najít společné a obecné základy, na nichž morálka stojí, popř. usiluje morálku zdůvodnit.

Uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Etika? resp. co se přesně ukrývá za slovem Etika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Etika, odpověď na dotaz co je to Etika?. Víte např. kdo to je Thorin Pavéza? Znáte a víte kdo je Altruista? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Filozofie Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.