Co je to?
Definice výrazu Dogma. Co znamená odborný pojem Dogma z kategorie Filozofie?

Co to je Dogma? Význam slova

Co znamená termín Dogma? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Dogma je pojem pocházející z řečtiny a označuje nějaký názor nebo učení, které je považováno za správné. Dogma je také tvrzení, které je nezpochybnitelné.
Pojem je hojně používán v náboženství nebo právu. Je zakázáno takové tvrzení zpochybňovat, diskutovat o něm či ho kritizovat. Jako dogma označuje křesťanství takové články víry, které jsou považovány za zjevenou a nezpochybnitelnou skutečnost.

Význam slova, termín, co je to Dogma? Definice výrazu Dogma. Co znamená odborný pojem Dogma z kategorie Filozofie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Dogma sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Dogma patří do sekce Filozofie

Klíčová slova: Filozofie, přesný význam, přesný výraz, význam slova, popis, popis, pojem, Filozofie, význam, synonymum, slovník, heslo, wiki, informace, význam pojmu

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je Dogma? resp. jaký je přesný význam slova Dogma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dogma, odpověď na dotaz co je to Dogma?. Víte např. kdo to je Bazilišek? Znáte a víte kdo je Melancholik? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Filozofie U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.