Co je to?
Odborný výraz, definice slova Dialektika. Co znamená pojem Dialektika z kategorie Filozofie?

Co je to Dialektika? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Dialektika?

Dialektika je pojem odvozený z řeckého slova rozmlouvat. Jedná se o výraz z oblasti filozofie, jehož definice se různě pozměňovala a ani dnes není jednoznačná. Původně se tedy jednalo o schopnost vést rozhovor, diskutovat o něčem.
V takové diskusi se uváděla tvrzení podložená argumenty, a ta se vyvracela nebo jim bylo na základě logických zdůvodnění oponováno. Tím mělo být dosaženo skutečného poznání. V moderním pojetí je dialektika střetem odlišných zájmů, soutěží nebo soupeření.

Význam slova, termín, co je to Dialektika? Odborný výraz, definice slova Dialektika. Co znamená pojem Dialektika z kategorie Filozofie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Definici slova Dialektika můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Dialektika je v sekci Filozofie

Klíčová slova: význam, heslo, vysvětlení, přesný výraz, slovo, Filozofie, co to je, popis, slovník, popis, termín, Dialektika, synonymum, formulace, Filozofie

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Dialektika? resp. co znamená slovo Dialektika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dialektika, odpověď na dotaz co je to Dialektika?. Víte např. kdo to je Lady Gaga? Znáte a víte kdo je Nacista? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Dialektika hledat i v jiných kategoriích (než Filozofie) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?