Co je to?
Výraz, termín, definice slova Definice. Co znamená odborný pojem Definice z kategorie Filozofie?

Co je to Definice? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Definice

Definice je přesné vymezení nebo jednoznačné popsání významu daného pojmu. Samotný pojem definice je znám už od antických dob, kdy ho popsal Aristoteles.
Definice má za cíl vystihnout na definovaném předmětu to, co je pro něj typické, důležité a tvoří jeho podstatu. Musí vysvětlovat význam slova a dalších věcí tak, aby vysvětlení bylo srozumitelné i laikům.

Význam slova, termín, co je to Definice? Výraz, termín, definice slova Definice. Co znamená odborný pojem Definice z kategorie Filozofie?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Definice) můžete sdílet s kolegy na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Definice patří do kategorie Filozofie

Klíčová slova: vysvětlení, Definice, Filozofie, formulace, přesný výraz, informace, co to je, přesný význam, pojem, význam slova, wiki, význam, Filozofie, Definice, slovo, význam pojmu

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Definice? resp. co přesně označuje termín Definice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Definice, odpověď na dotaz co je to Definice?. Víte např. kdo to je Hospodin? Znáte a víte kdo je Levi Strauss? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Filozofie. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.