Co je to?
Odborný výraz, definice slova Dedukce. Co znamená pojem Dedukce z kategorie Filozofie?

Co je to Dedukce? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Dedukce?

Dedukce je určitý způsob při vyvozování závěrů. To se koná na základě více obecných a známých skutečností, předpokladů či tvrzení. Dedukce patří k myšlenkovým pochodům a dochází při ní k vyvození nových zákonitostí nebo vztahů.
Je využívána v mnoha vědních disciplínách, kdy se testují nové domněnky a zkoumají zákonitosti, například v logice, matematice a dalších oborech. Většinou se kombinuje s dalšími možnostmi odvozování a různými typy myšlení.

Význam slova, termín, co je to Dedukce? Odborný výraz, definice slova Dedukce. Co znamená pojem Dedukce z kategorie Filozofie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Dedukce můžete sdílet s přáteli a kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Dedukce je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: definice, význam, Dedukce, pojem, co znamená, vysvětlení, význam pojmu, přesný výraz, popis, synonymum, slovo, slovník, Filozofie, termín, co to je, formulace

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Dedukce? resp. co se přesně ukrývá za slovem Dedukce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dedukce, odpověď na dotaz co je to Dedukce?. Víte např. kdo to je Matyáš Korvín? Znáte a víte kdo je Vojtěch Filip? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Filozofie). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.