Co je to?
Odborný výraz, definice slova Dedukce. Co znamená pojem Dedukce z kategorie Filozofie?

Co je to Dedukce? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Dedukce?

Dedukce je určitý způsob při vyvozování závěrů. To se koná na základě více obecných a známých skutečností, předpokladů či tvrzení. Dedukce patří k myšlenkovým pochodům a dochází při ní k vyvození nových zákonitostí nebo vztahů.
Je využívána v mnoha vědních disciplínách, kdy se testují nové domněnky a zkoumají zákonitosti, například v logice, matematice a dalších oborech. Většinou se kombinuje s dalšími možnostmi odvozování a různými typy myšlení.

Význam slova, termín, co je to Dedukce? Odborný výraz, definice slova Dedukce. Co znamená pojem Dedukce z kategorie Filozofie?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Dedukce patří do kategorie Filozofie

Klíčová slova: pojem, slovník, vysvětlení, Dedukce, formulace, informace, Filozofie, synonymum, význam, slovo, popis, definice, heslo, přesný výraz, význam slova, termín

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Dedukce? resp. jaký je přesný význam slova Dedukce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dedukce, odpověď na dotaz co je to Dedukce?. Víte např. kdo to je Gabriela Koukalová? Znáte a víte kdo je Vojtěch Filip? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Dedukce i v jiných kategoriích (než Filozofie). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.