Co je to?
Odborný výraz, definice slova Cynismus. Co znamená pojem Cynismus z kategorie Filozofie?

Co je to Cynismus? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Cynismus

Pojem cynismus označuje určitý přístup k životu. Označujeme tak člověka s pesimistickým a negativním názorem na svět, jedince, který opovrhuje obecně uznávanými morálními hodnotami, je necitelný, vypočítavý, neschopný pozitivních emocí nebo soucitu. Výraz cynismus má původ v označení antického filozofického směru kynismu, jehož stoupenci taktéž opovrhovali morálními hodnotami a snažili se vystačit s minimem věcí a vést maximálně nekomplikovaný a snadný život bez jakýchkoliv vymožeností.

Význam slova, termín, co je to Cynismus? Odborný výraz, definice slova Cynismus. Co znamená pojem Cynismus z kategorie Filozofie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Definici slova Cynismus můžete sdílet se známými na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Cynismus je v sekci Filozofie

Co znamená pojem Cynismus? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Cynismus označuje původně životní postoj a myšlení antických kyniků. Dnes znamená cynik člověka, který jedná bezohledně a beze studu, který zraňuje city druhých, zejména zpochybňuje a zesměšňuje to, co druzí uznávají jako základní morální a lidské hodnoty.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: formulace, co to je, Filozofie, co znamená, Filozofie, informace, přesný význam, synonymum, význam pojmu, přesný výraz, Cynismus, popis, termín, pojem, slovník

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Cynismus? resp. jaký je význam slova Cynismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cynismus, odpověď na dotaz co je to Cynismus?. Víte např. kdo to je Čecháček? Znáte a víte kdo je Foniatr? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Cynismus v jiné sekci než Filozofie. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.