Co je to?
Odborný výraz, definice slova Cynismus. Co znamená pojem Cynismus z kategorie Filozofie?

Co je to Cynismus? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Cynismus

Pojem cynismus označuje určitý přístup k životu. Označujeme tak člověka s pesimistickým a negativním názorem na svět, jedince, který opovrhuje obecně uznávanými morálními hodnotami, je necitelný, vypočítavý, neschopný pozitivních emocí nebo soucitu. Výraz cynismus má původ v označení antického filozofického směru kynismu, jehož stoupenci taktéž opovrhovali morálními hodnotami a snažili se vystačit s minimem věcí a vést maximálně nekomplikovaný a snadný život bez jakýchkoliv vymožeností.

Význam slova, termín, co je to Cynismus? Odborný výraz, definice slova Cynismus. Co znamená pojem Cynismus z kategorie Filozofie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Cynismus se nachází v sekci Filozofie

Klíčová slova: termín, co to je, význam pojmu, slovo, vysvětlení, co znamená, přesný výraz, popis, definice, přesný význam, pojem, synonymum, formulace, wiki, význam, Cynismus

Co znamená pojem Cynismus? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Cynismus označuje původně životní postoj a myšlení antických kyniků. Dnes znamená cynik člověka, který jedná bezohledně a beze studu, který zraňuje city druhých, zejména zpochybňuje a zesměšňuje to, co druzí uznávají jako základní morální a lidské hodnoty.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Cynismus? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Cynismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cynismus, odpověď na dotaz co je to Cynismus?. Víte např. kdo to je Mulat? Znáte a víte kdo je Zeměměřič? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Filozofie Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.