Co je to?
Odborný výraz, definice slova Cynismus. Co znamená pojem Cynismus z kategorie Filozofie?

Co je to Cynismus? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Cynismus?

Pojem cynismus označuje určitý přístup k životu. Označujeme tak člověka s pesimistickým a negativním názorem na svět, jedince, který opovrhuje obecně uznávanými morálními hodnotami, je necitelný, vypočítavý, neschopný pozitivních emocí nebo soucitu. Výraz cynismus má původ v označení antického filozofického směru kynismu, jehož stoupenci taktéž opovrhovali morálními hodnotami a snažili se vystačit s minimem věcí a vést maximálně nekomplikovaný a snadný život bez jakýchkoliv vymožeností.

Význam slova, termín, co je to Cynismus? Odborný výraz, definice slova Cynismus. Co znamená pojem Cynismus z kategorie Filozofie?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Tento text (Cynismus) můžete sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Cynismus je v kategorii Filozofie

Co znamená pojem Cynismus? Výraz, definice slova z Wikipedie

Cynismus označuje původně životní postoj a myšlení antických kyniků. Dnes znamená cynik člověka, který jedná bezohledně a beze studu, který zraňuje city druhých, zejména zpochybňuje a zesměšňuje to, co druzí uznávají jako základní morální a lidské hodnoty.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: Filozofie, synonymum, definice, význam slova, slovo, popis, co to je, termín, přesný výraz, Filozofie, význam pojmu, Cynismus, popis, význam, vysvětlení

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Cynismus? resp. jaká je definice termínu Cynismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cynismus, odpověď na dotaz co je to Cynismus?. Víte např. kdo to je Čecháček? Znáte a víte kdo je Foniatr? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Cynismus v jiné sekci než Filozofie. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.