Co je to?
Definice výrazu Ctnost. Co znamená odborný pojem Ctnost z kategorie Filozofie?

Co to je Ctnost? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Ctnost

Ctnost je název vlastnosti, která znamená sklony k čestnému jednání. Může se jednat o vlastnost, která je navyklá nebo vypěstovaná výchovou.
Pojmem ctnosti se zabýval již filozof Platón, který také zkoumal, zda se dá ctnosti naučit. Za ctnost považoval spravedlnost, moudrost, statečnost a rozumnost, popřípadě uměřenost. Tyto vlastnosti jsou v různých filozofiích považovány za základní ctnosti.

Definice výrazu Ctnost. Co znamená odborný pojem Ctnost z kategorie Filozofie?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Ctnost) můžete sdílet s kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Ctnost patří do sekce Filozofie

Klíčová slova: heslo, Ctnost, pojem, přesný význam, význam slova, synonymum, Filozofie, popis, Filozofie, wiki, vysvětlení, popis, co to je, význam, definice

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je Ctnost? resp. jaký je přesný význam slova Ctnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ctnost, odpověď na dotaz co je to Ctnost?. Víte např. kdo to je Monetarista? Znáte a víte kdo je Neonatolog? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Filozofie). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.