Co je to?
Definice výrazu Ctnost. Co znamená odborný pojem Ctnost z kategorie Filozofie?

Co to je Ctnost? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Ctnost?

Ctnost je název vlastnosti, která znamená sklony k čestnému jednání. Může se jednat o vlastnost, která je navyklá nebo vypěstovaná výchovou.
Pojmem ctnosti se zabýval již filozof Platón, který také zkoumal, zda se dá ctnosti naučit. Za ctnost považoval spravedlnost, moudrost, statečnost a rozumnost, popřípadě uměřenost. Tyto vlastnosti jsou v různých filozofiích považovány za základní ctnosti.

Definice výrazu Ctnost. Co znamená odborný pojem Ctnost z kategorie Filozofie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Ctnost s kolegy na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Ctnost se nachází v sekci Filozofie

Klíčová slova: vysvětlení, význam, synonymum, pojem, wiki, popis, slovník, heslo, Filozofie, informace, Filozofie, definice, Ctnost, co to je, formulace

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice slova Ctnost? resp. co znamená Ctnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ctnost, odpověď na dotaz co je to Ctnost?. Víte např. kdo to je Monetarista? Znáte a víte kdo je Neonatolog? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Filozofie). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.