Co je to?
Definice výrazu Archetyp. Co znamená odborný pojem Archetyp z kategorie Filozofie?

Co to je Archetyp? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Archetyp

S pojmem archetyp se kromě filozofie můžeme setkat třeba i v literatuře. Archetyp odkazuje na nějaký pravzor, něco typicky zakořeněného v dané kultuře. Archetypy často vycházejí z různých mýtických příběhů. Je to nějaká postava, symbol nebo vzorec chování, které se v průběhu historie objevují opakovaně a vždy vyvolávají podobnou emocionální odezvu.

Význam slova, termín, co je to Archetyp? Definice výrazu Archetyp. Co znamená odborný pojem Archetyp z kategorie Filozofie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Archetyp s přáteli na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Archetyp se nachází v kategorii Filozofie

Klíčová slova: wiki, termín, slovo, popis, definice, Filozofie, slovník, přesný význam, význam pojmu, význam slova, Archetyp, Filozofie, synonymum, význam, co to je, heslo

Co znamená pojem Archetyp? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Archetyp (z řec. arche-typos, první vzor, ražba) znamená pravzor, tradicí posvěcenou a typickou postavu, představu, příběh. Ve starověké filosofii (Corpus hermeticum, Dionýsios Areopagita) je to pravzor (idea), vzorec věcí. V psychologii znamená vzorec psychické percepce (vnímání), v literatuře označuje vzorovou postavu, v textologii původní znění textu, předlohu (rukopis).

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Archetyp? resp. co znamená Archetyp? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Archetyp, odpověď na dotaz co je to Archetyp?. Víte např. kdo to je Nela Lisková? Znáte a víte kdo je Bohoslovec? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Archetyp i v jiných kategoriích (než Filozofie). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.