Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Adekvátní. Co znamená pojem Adekvátní z kategorie Filozofie?

Co to je Adekvátní? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Adekvátní?

Adekvátní je slovo odvozené z latinského výrazu přirovnání. Používá se pro vyjádření přiměřenosti, pro věci, které odpovídají vytčenému cíli a skutečnosti. Mnohdy se jím nahrazuje slovo správný či pravdivý.
Častým spojením je adekvátní cíl nebo adekvátní skutečnost. Antonymem je výraz nepřiměřený nebo nemístný – neadekvátní.

Význam slova, termín, co je to Adekvátní? Odborný termín, výraz, slovo Adekvátní. Co znamená pojem Adekvátní z kategorie Filozofie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Adekvátní s přáteli na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Adekvátní je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: Adekvátní, přesný výraz, popis, popis, Filozofie, co to je, wiki, pojem, význam pojmu, informace, termín, definice, synonymum, vysvětlení, heslo

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Adekvátní? resp. co znamená slovo Adekvátní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adekvátní, odpověď na dotaz co je to Adekvátní?. Víte např. kdo to je Andrej Babiš? Znáte a víte kdo je Jirchář? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Adekvátní i v jiných kategoriích (než Filozofie). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?