Co je to?
Definice výrazu, termínu Živnost. Co znamená odborný pojem Živnost z kategorie Ekonomie?

Co je to Živnost? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Živnost

Podnikání v určitém oboru, které člověk provozuje dlouhodobě, samostatně a nezávisle na dalších osobách. Za všechny úspěchy i nezdary ve svém podnikání ručí svým vlastním jménem a nese za ně i finanční odpovědnost. Jeho cílem je především dosáhnout v podnikání zisk. Pro provozování živnosti musí mít oprávnění.

Význam slova, termín, co je to Živnost? Definice výrazu, termínu Živnost. Co znamená odborný pojem Živnost z kategorie Ekonomie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Živnost? s přáteli a kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Živnost je v sekci Ekonomie

Klíčová slova: Živnost, Ekonomie, význam slova, význam pojmu, Ekonomie, Živnost, co to je, pojem, vysvětlení, popis, definice, co znamená, význam, slovo, wiki, heslo

Co znamená pojem Živnost? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Živnost je soustavná podnikatelská činnost provozovaná samostatně, vlastním jménem a na vlastní odpovědnost za účelem dosažení zisku. V Česku provozování živností upravuje zákon č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání (tzv. živnostenský zákon).

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Živnost? resp. jaký je přesný význam slova Živnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Živnost, odpověď na dotaz co je to Živnost?. Víte např. kdo to je Švagr? Znáte a víte kdo je Likvidátor? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Ekonomie Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.