Co je to?

Co je to Živnost?

Živnost
Co znamená pojem Živnost

Podnikání v určitém oboru, které člověk provozuje dlouhodobě, samostatně a nezávisle na dalších osobách. Za všechny úspěchy i nezdary ve svém podnikání ručí svým vlastním jménem a nese za ně i finanční odpovědnost. Jeho cílem je především dosáhnout v podnikání zisk. Pro provozování živnosti musí mít oprávnění.

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Pojem Živnost je v kategorii EkonomieŽivnost je soustavná podnikatelská činnost provozovaná samostatně, vlastním jménem a na vlastní odpovědnost za účelem dosažení zisku. V Česku provozování živností upravuje zákon č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání (tzv. živnostenský zákon).

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: Živnost, Ekonomie, pojem, popis, význam pojmu, přesný výraz, přesný význam, wiki, termín, význam

Zkuste také

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Živnost? resp. jaký je význam slova Živnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení pojmu Živnost, odpověď na dotaz co je to Živnost?. Nezapomeňte, že slova mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Živnost i v jiných kategoriích. Děkujeme za návštěvu internetového projektu - shromažďujícího definice pojmů, slov, hesel a termínů - Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.