Co je to?
Definice výrazu, termínu Volatilita. Co znamená odborný pojem Volatilita z kategorie Ekonomie?

Co je to Volatilita? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Volatilita

Volatilita je ekonomický termín pro označení míry kolísání hodnoty aktiv či výnosové míry. Většinou jde o významnou odchylku za určitý časový úsek. Tak je možno určit míru rizika konkrétní investice obvykle v přepočtu na roční hodnotu.
Jako volatilita se označuje také nestálost nebo změna. Existuje více druhů této míry – volatilita historická, budoucí, korelovaná nebo implikovaná.

Význam slova, termín, co je to Volatilita? Definice výrazu, termínu Volatilita. Co znamená odborný pojem Volatilita z kategorie Ekonomie?

Texty mohou obsahovat chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Volatilita s přáteli a kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Volatilita patří do kategorie Ekonomie

Klíčová slova: slovník, Ekonomie, co to je, význam, wiki, Volatilita, popis, heslo, co znamená, definice, přesný význam, význam pojmu, Ekonomie, formulace, slovo, synonymum

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Volatilita? resp. co se skrývá pod slovem Volatilita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Volatilita, odpověď na dotaz co je to Volatilita?. Víte např. kdo to je Mentalista? Znáte a víte kdo je Buddha? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Ekonomie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.