Co je to?
Odborný výraz, definice slova Valorizace. Co znamená pojem Valorizace z kategorie Ekonomie?

Co je to Valorizace? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Valorizace?

Valorizace je zhodnocování, zvyšování hodnoty. Označuje kompenzaci dopadu inflace především na nejrůznější druhy dávek a důchodů, popřípadě platů. Valorizace se používá při poklesu kupní síly měny.
V poměru k tomuto poklesu se dotčené dávky a důchody zvyšují na základě rozhodnutí veřejných orgánů, např. vlády. Valorizace nemusí být pravidelná, záleží na finanční situaci a rozhodnutí poskytovatele. Valorizace může být upravena i různými smlouvami.

Význam slova, termín, co je to Valorizace? Odborný výraz, definice slova Valorizace. Co znamená pojem Valorizace z kategorie Ekonomie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Valorizace s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Valorizace je v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: Ekonomie, wiki, slovník, informace, přesný výraz, význam slova, Valorizace, vysvětlení, slovo, definice, Valorizace, termín, pojem, heslo, synonymum, co znamená

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Valorizace? resp. co je to Valorizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Valorizace, odpověď na dotaz co je to Valorizace?. Víte např. kdo to je Hacker? Znáte a víte kdo je Jessica Alba? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Ekonomie). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?