Co je to?
Definice odborného termínu, slova Tržní cena. Co znamená pojem Tržní cena z kategorie Ekonomie?

Co je to Tržní cena? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Tržní cena?

Tržní cena je cena reagující na ekonomické změny. Jde tedy o cenu, za kterou se určité zboží prodává, ne o cenu reálnou. Důvody její výše nemusejí být jednotlivců, známé. Reaguje na poptávky a nabídky a udržuje je v určité rovnováze.
Vnější změny mohou způsobit růst tržní ceny. Spotřebitelé a výrobci pak reagují na tento vývoj např. změnou ve výrobě nebo hledáním levnějších variant.

Význam slova, termín, co je to Tržní cena? Definice odborného termínu, slova Tržní cena. Co znamená pojem Tržní cena z kategorie Ekonomie?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Tržní cena můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Tržní cena je v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: přesný výraz, význam, termín, vysvětlení, synonymum, co znamená, význam pojmu, přesný význam, informace, definice, význam slova, slovník, heslo, popis, slovo, co to je

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Tržní cena? resp. jaká je definice termínu Tržní cena? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tržní cena, odpověď na dotaz co je to Tržní cena?. Víte např. kdo to je Buzerant? Znáte a víte kdo je Jaroslav Faltýnek? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Ekonomie Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.