Co je to?
Výraz, termín, definice slova Šrotovné. Co znamená odborný pojem Šrotovné z kategorie Ekonomie?

Co je to Šrotovné? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Šrotovné

Šrotovné je název pro finanční příspěvek, který od státu obdrží ten, kdo si zakoupí nový automobil a současně odveze staré auto k ekologické likvidaci na vrakoviště. Šrotovné bylo zavedeno z důvodu klesajícího zájmu o nákup nových automobilů.
Zavedení šrotovného bylo plánováno k zavedení v 15 zemích. Jde také o snahu omladit vozový park a odstranit ze silnic stará neekologická a méně bezpečná vozidla. Proti zavedení šrotovného se tradičně bouří zastánci volného trhu.

Význam slova, termín, co je to Šrotovné? Výraz, termín, definice slova Šrotovné. Co znamená odborný pojem Šrotovné z kategorie Ekonomie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte text pojmu Šrotovné s přáteli na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Šrotovné se nachází v sekci Ekonomie

Co znamená pojem Šrotovné? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Šrotovné je finanční příspěvek státu za nákup nového osobního automobilu při současném odevzdání starého na vrakoviště, kde je ekologicky zlikvidován. Má za úkol zmírnit důsledky ekonomické krize promítající se v klesajícím zájmu o nové automobily.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: přesný význam, význam pojmu, definice, heslo, vysvětlení, Ekonomie, termín, význam, formulace, synonymum, co to je, popis, slovo, co znamená, informace

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice slova Šrotovné? resp. co znamená Šrotovné? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šrotovné, odpověď na dotaz co je to Šrotovné?. Víte např. kdo to je Matka samoživitelka? Znáte a víte kdo je Hajný? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Šrotovné hledat i v jiných kategoriích (než Ekonomie) Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?