Co je to?
Výraz, termín, definice slova Šrotovné. Co znamená odborný pojem Šrotovné z kategorie Ekonomie?

Co je to Šrotovné? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Šrotovné

Šrotovné je název pro finanční příspěvek, který od státu obdrží ten, kdo si zakoupí nový automobil a současně odveze staré auto k ekologické likvidaci na vrakoviště. Šrotovné bylo zavedeno z důvodu klesajícího zájmu o nákup nových automobilů.
Zavedení šrotovného bylo plánováno k zavedení v 15 zemích. Jde také o snahu omladit vozový park a odstranit ze silnic stará neekologická a méně bezpečná vozidla. Proti zavedení šrotovného se tradičně bouří zastánci volného trhu.

Význam slova, termín, co je to Šrotovné? Výraz, termín, definice slova Šrotovné. Co znamená odborný pojem Šrotovné z kategorie Ekonomie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Šrotovné) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Šrotovné patří do kategorie Ekonomie

Klíčová slova: popis, co to je, význam slova, Šrotovné, co znamená, Ekonomie, informace, přesný význam, formulace, wiki, synonymum, význam, Šrotovné, slovo, definice, heslo

Co znamená pojem Šrotovné? Výraz, definice slova z Wikipedie

Šrotovné je finanční příspěvek státu za nákup nového osobního automobilu při současném odevzdání starého na vrakoviště, kde je ekologicky zlikvidován. Má za úkol zmírnit důsledky ekonomické krize promítající se v klesajícím zájmu o nové automobily.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Šrotovné? resp. co znamená výraz Šrotovné? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šrotovné, odpověď na dotaz co je to Šrotovné?. Víte např. kdo to je Albert Einstein? Znáte a víte kdo je David Ondráčka? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Šrotovné hledat i v jiných kategoriích (než Ekonomie) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?