Co je to?
Definice výrazu Solidarita. Co znamená odborný pojem Solidarita z kategorie Ekonomie?

Co to je Solidarita? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Solidarita

Ochota k podpoře vzájemně v rámci skupiny se nazývá solidarita. Tato soudržnost je na dobrovolné bázi a symbolizuje jí ochota si pomoci. Člověk, jenž je solidární, považuje úspěchy či neúspěchy skupiny za své vlastní. Slovo pochází z latinského výrazu pro pevnost, celistvost. Od toho se ve středověku odvodil právní pojem, který signalizoval, že nějaká skupina před soudem vystupuje jako jeden celek.
Pod názvem Solidarita též vešlo do dějin polské nezávislé odborové hnutí, které stálo na počátku pádu komunismu v Polsku.

Význam slova, termín, co je to Solidarita? Definice výrazu Solidarita. Co znamená odborný pojem Solidarita z kategorie Ekonomie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Solidarita? Pak se o ní podělte se známými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Solidarita patří do sekce Ekonomie

Co znamená pojem Solidarita? Definice slova, termínu z Wikipedie

Solidarita znamená obvykle dobrovolnou společenskou soudržnost mezi rovnými, ochotu ke vzájemné pomoci a podpoře v rámci nějaké skupiny. Člověk je solidární s nějakou skupinou, pokud ji podporuje a její úspěchy i neúspěchy pociťuje jako vlastní.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: informace, význam slova, definice, co to je, termín, vysvětlení, formulace, přesný význam, heslo, význam pojmu, Ekonomie, význam, wiki, Solidarita, popis

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je přesný význam slova Solidarita? resp. co to je Solidarita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Solidarita, odpověď na dotaz co je to Solidarita?. Víte např. kdo to je Harley Quinn? Znáte a víte kdo je Ondřej Bank? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Solidarita i v jiných kategoriích (než Ekonomie). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.