Co je to?
Definice odborného termínu, slova Recese. Co znamená pojem Recese z kategorie Ekonomie?

Co je to Recese? Význam slova

Co znamená termín Recese? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Poklesu hrubého domácího produktu po minimálně dvě za sebou jdoucí roční čtvrtletí se v makroekonomii říká recese. Může v sobě zahrnovat souběžný pokles měřítek celkové aktivity, kterými jsou zaměstnanost, zisky společností a investice. Proces recese může být zároveň doprovázen poklesem cen nebo naopak svižně stoupajícími cenami.

Význam slova, termín, co je to Recese? Definice odborného termínu, slova Recese. Co znamená pojem Recese z kategorie Ekonomie?

Texty mohou obsahovat chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Tento text (Recese) můžete sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Recese patří do sekce Ekonomie

Co znamená pojem Recese? Definice slova, termínu z Wikipedie

Recese (z latinského slova recessio = ústup) je v makroekonomii definována jako pokles reálného hrubého domácího produktu (HDP) po dvě nebo více následující čtvrtletí v roce (analogicky dvě po sobě jdoucí čtvrtletí s ekonomickým poklesem). Recese může zahrnovat souběžný pokles souvisejících měřítek celkové ekonomické aktivity jako jsou zaměstnanost, investice a zisky společností. Recese může být provázena klesajícími cenami (deflací) nebo naopak rychle stoupajícími cenami (inflací) procesem zvaným stagflace. Případy dlouhé recese označujeme jako ekonomickou depresi.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: formulace, termín, wiki, význam, definice, přesný výraz, Ekonomie, pojem, význam slova, slovo, Recese, co znamená, popis

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice slova Recese? resp. co znamená Recese? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Recese, odpověď na dotaz co je to Recese?. Víte např. kdo to je Papež? Znáte a víte kdo je Pedel? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Recese i v jiných kategoriích (než Ekonomie). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.