Co je to?
Definice odborného termínu, slova Recese. Co znamená pojem Recese z kategorie Ekonomie?

Co je to Recese? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Recese?

Poklesu hrubého domácího produktu po minimálně dvě za sebou jdoucí roční čtvrtletí se v makroekonomii říká recese. Může v sobě zahrnovat souběžný pokles měřítek celkové aktivity, kterými jsou zaměstnanost, zisky společností a investice. Proces recese může být zároveň doprovázen poklesem cen nebo naopak svižně stoupajícími cenami.

Význam slova, termín, co je to Recese? Definice odborného termínu, slova Recese. Co znamená pojem Recese z kategorie Ekonomie?

Texty mohou obsahovat chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Recese sdílejte s přáteli a kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Recese je v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: popis, co to je, Recese, význam, Ekonomie, synonymum, pojem, význam slova, význam pojmu, slovník, informace, přesný význam, co znamená, formulace, wiki, heslo

Co znamená pojem Recese? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Recese (z latinského slova recessio = ústup) je v makroekonomii definována jako pokles reálného hrubého domácího produktu (HDP) po dvě nebo více následující čtvrtletí v roce (analogicky dvě po sobě jdoucí čtvrtletí s ekonomickým poklesem). Recese může zahrnovat souběžný pokles souvisejících měřítek celkové ekonomické aktivity jako jsou zaměstnanost, investice a zisky společností. Recese může být provázena klesajícími cenami (deflací) nebo naopak rychle stoupajícími cenami (inflací) procesem zvaným stagflace. Případy dlouhé recese označujeme jako ekonomickou depresi.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Recese? resp. co je to Recese? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Recese, odpověď na dotaz co je to Recese?. Víte např. kdo to je Žid? Znáte a víte kdo je Arcibiskup? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Ekonomie. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.