Co je to?
Výraz, termín, definice slova Privatizace. Co znamená odborný pojem Privatizace z kategorie Ekonomie?

Co je to Privatizace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Privatizace

Změna vlastnictví majetku. V ekonomice jde o převod do té doby veřejného nebo státního majetku do soukromého vlastnictví. Cílem je, aby stát získal prostředky, protože pokud jde o privatizaci formou prodeje, stát z privatizace bohatne. Opakem privatizace je výkup majetku státem nebo přímo znárodnění.

Význam slova, termín, co je to Privatizace? Výraz, termín, definice slova Privatizace. Co znamená odborný pojem Privatizace z kategorie Ekonomie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Privatizace s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Privatizace patří do kategorie Ekonomie

Klíčová slova: formulace, popis, Privatizace, co znamená, slovník, definice, slovo, význam slova, pojem, heslo, Privatizace, co to je, přesný význam, přesný výraz, informace, Ekonomie

Co znamená pojem Privatizace? Výraz, definice slova z Wikipedie

Privatizace označuje změnu veřejného (státního) na soukromé; zpravidla se tohoto pojmu používá pro převod veřejného majetku do soukromého vlastnictví. Opačným procesem je výkup soukromého majetku státem nebo jeho znárodnění.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Privatizace? resp. co označuje slovo Privatizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Privatizace, odpověď na dotaz co je to Privatizace?. Víte např. kdo to je Altruista? Znáte a víte kdo je Antonín Novotný? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Ekonomie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.