Co je to?
Výraz, termín, definice slova Privatizace. Co znamená odborný pojem Privatizace z kategorie Ekonomie?

Co je to Privatizace? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Privatizace?

Změna vlastnictví majetku. V ekonomice jde o převod do té doby veřejného nebo státního majetku do soukromého vlastnictví. Cílem je, aby stát získal prostředky, protože pokud jde o privatizaci formou prodeje, stát z privatizace bohatne. Opakem privatizace je výkup majetku státem nebo přímo znárodnění.


Co je to Privatizace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Privatizace. Co znamená odborný pojem Privatizace z kategorie Ekonomie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Privatizace je v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: slovo, odborné názvosloví, slovník, význam slova, heslo, formulace, názvosloví, Privatizace, Ekonomie, informace, terminus technicus, popis, přesný význam, přesný výraz, co to je, definice pojmu, lexikon, odborný výraz


Pojem Privatizace je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Privatizace? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Privatizace označuje změnu veřejného (státního) na soukromé; zpravidla se tohoto pojmu používá pro převod veřejného majetku do soukromého vlastnictví. Opačným procesem je výkup soukromého majetku státem nebo jeho znárodnění.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat heslo Privatizace ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Privatizace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Privatizace na Youtube

Hledat heslo Privatizace ve Wikizdrojích

Najít pojem Privatizace ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Privatizace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Privatizace například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Privatizace? resp. jaká je definice termínu Privatizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Privatizace, odpověď na dotaz co je to Privatizace?. Víte např. kdo to je Ivan Vyskočil? Znáte a víte kdo je Antonín Novotný? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Ekonomie). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.