Co je to?
Výraz, termín, definice slova Privatizace. Co znamená odborný pojem Privatizace z kategorie Ekonomie?

Co je to Privatizace? Význam slova

Co znamená termín Privatizace? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Změna vlastnictví majetku. V ekonomice jde o převod do té doby veřejného nebo státního majetku do soukromého vlastnictví. Cílem je, aby stát získal prostředky, protože pokud jde o privatizaci formou prodeje, stát z privatizace bohatne. Opakem privatizace je výkup majetku státem nebo přímo znárodnění.

Význam slova, termín, co je to Privatizace? Výraz, termín, definice slova Privatizace. Co znamená odborný pojem Privatizace z kategorie Ekonomie?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Tento text (Privatizace) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Privatizace je v kategorii Ekonomie

Co znamená pojem Privatizace? Výraz, definice slova z Wikipedie

Privatizace označuje změnu veřejného (státního) na soukromé; zpravidla se tohoto pojmu používá pro převod veřejného majetku do soukromého vlastnictví. Opačným procesem je výkup soukromého majetku státem nebo jeho znárodnění.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Klíčová slova: přesný význam, popis, definice, vysvětlení, wiki, popis, co to je, význam, pojem, přesný výraz, co znamená, termín, slovo

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Privatizace? resp. co znamená slovo Privatizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Privatizace, odpověď na dotaz co je to Privatizace?. Víte např. kdo to je Gustáv Husák? Znáte a víte kdo je Přemysl Oráč? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Privatizace hledat i v jiných kategoriích (než Ekonomie) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.