Co je to?
Výraz, termín, definice slova Privatizace. Co znamená odborný pojem Privatizace z kategorie Ekonomie?

Co je to Privatizace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Privatizace

Změna vlastnictví majetku. V ekonomice jde o převod do té doby veřejného nebo státního majetku do soukromého vlastnictví. Cílem je, aby stát získal prostředky, protože pokud jde o privatizaci formou prodeje, stát z privatizace bohatne. Opakem privatizace je výkup majetku státem nebo přímo znárodnění.

Význam slova, termín, co je to Privatizace? Výraz, termín, definice slova Privatizace. Co znamená odborný pojem Privatizace z kategorie Ekonomie?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Privatizace? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Privatizace se nachází v kategorii Ekonomie

Co znamená pojem Privatizace? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Privatizace označuje změnu veřejného (státního) na soukromé; zpravidla se tohoto pojmu používá pro převod veřejného majetku do soukromého vlastnictví. Opačným procesem je výkup soukromého majetku státem nebo jeho znárodnění.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: termín, slovo, význam slova, popis, synonymum, co to je, Privatizace, co znamená, pojem, definice, popis, přesný význam, přesný výraz, wiki, formulace

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je přesný význam slova Privatizace? resp. co to je Privatizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Privatizace, odpověď na dotaz co je to Privatizace?. Víte např. kdo to je Gustáv Husák? Znáte a víte kdo je Přemysl Oráč? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Ekonomie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.