Co je to?
Výraz, termín, definice slova Portfolio. Co znamená odborný pojem Portfolio z kategorie Ekonomie?

Co je to Portfolio? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Portfolio?

Portfolio je pojem často užívaný především v ekonomii a znamená určitou sestavu nebo soubor akcií a jiných cenných papírů vlastněných jedním investorem. Různé typy cenných papírů jsou zastoupeny z důvodu diverzifikace rizika (rozdělení, tj. není vhodné tzv. vsadit všechno na jednu kartu)a minimalizace případné ztráty.

Význam slova, termín, co je to Portfolio? Výraz, termín, definice slova Portfolio. Co znamená odborný pojem Portfolio z kategorie Ekonomie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Definici slova Portfolio můžete sdílet s kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Portfolio se nachází v kategorii Ekonomie

Co znamená pojem Portfolio? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

V ekonomii je portfolio odborný termín a znamená určitou sestavu, soubor akcií a jiných cenných papírů v majetku jednoho investora. Někdy také v užším významu: skladba různých aktiv. Obecně se investor snaží sestavit (diverzifikovat) takové portfolio cenných papírů, které přinášejí maximální zisk a zároveň jsou rozmanité (diferencované), aby se tím minimalizovala možná rizika. Tyto dva cíle jdou však často proti sobě, takže skladba portfolia znamená jistý kompromis.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: termín, přesný význam, synonymum, slovník, pojem, popis, Ekonomie, Ekonomie, slovo, význam pojmu, Portfolio, vysvětlení, co to je, co znamená, informace

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je přesný význam slova Portfolio? resp. co to je Portfolio? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Portfolio, odpověď na dotaz co je to Portfolio?. Víte např. kdo to je Despota? Znáte a víte kdo je Fanatik? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Ekonomie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.