Co je to?
Výraz, termín, definice slova Portfolio. Co znamená odborný pojem Portfolio z kategorie Ekonomie?

Co je to Portfolio? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Portfolio

Portfolio je pojem často užívaný především v ekonomii a znamená určitou sestavu nebo soubor akcií a jiných cenných papírů vlastněných jedním investorem. Různé typy cenných papírů jsou zastoupeny z důvodu diverzifikace rizika (rozdělení, tj. není vhodné tzv. vsadit všechno na jednu kartu)a minimalizace případné ztráty.


Co je to Portfolio? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Portfolio. Co znamená odborný pojem Portfolio z kategorie Ekonomie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Portfolio se nachází v sekci Ekonomie

Klíčová slova: slovo, odborné názvosloví, názvosloví, Ekonomie, informace, definice, význam pojmu, terminologie, Ekonomie, pojem, lexikon, slovník, synonymum, definice pojmu, odborný výraz, formulace, význam, co znamená


Pojem Portfolio je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Portfolio dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

V ekonomii je portfolio odborný termín a znamená určitou sestavu, soubor akcií a jiných cenných papírů v majetku jednoho investora. Někdy také v užším významu: skladba různých aktiv. Obecně se investor snaží sestavit (diverzifikovat) takové portfolio cenných papírů, které přinášejí maximální zisk a zároveň jsou rozmanité (diferencované), aby se tím minimalizovala možná rizika. Tyto dva cíle jdou však často proti sobě, takže skladba portfolia znamená jistý kompromis.

Další zdroje informací o slovu Portfolio

Vyhledat heslo Portfolio ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Portfolio ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Portfolio ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Portfolio ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Portfolio na Youtube

Hledat heslo Portfolio ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Portfolio například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Portfolio? resp. jaký je význam pojmu Portfolio? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Portfolio, odpověď na dotaz co je to Portfolio?. Víte např. kdo to je Soumař? Znáte a víte kdo je Milenka? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Ekonomie). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.