Co je to?
Výraz, termín, definice slova Portfolio. Co znamená odborný pojem Portfolio z kategorie Ekonomie?

Co je to Portfolio? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Portfolio

Portfolio je pojem často užívaný především v ekonomii a znamená určitou sestavu nebo soubor akcií a jiných cenných papírů vlastněných jedním investorem. Různé typy cenných papírů jsou zastoupeny z důvodu diverzifikace rizika (rozdělení, tj. není vhodné tzv. vsadit všechno na jednu kartu)a minimalizace případné ztráty.

Význam slova, termín, co je to Portfolio? Výraz, termín, definice slova Portfolio. Co znamená odborný pojem Portfolio z kategorie Ekonomie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Portfolio můžete sdílet s vašimi kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Portfolio je v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: formulace, termín, Ekonomie, co znamená, Ekonomie, Portfolio, synonymum, význam, vysvětlení, význam pojmu, pojem, význam slova, Portfolio, přesný výraz, přesný význam, slovník

Co označuje termín Portfolio? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

V ekonomii je portfolio odborný termín a znamená určitou sestavu, soubor akcií a jiných cenných papírů v majetku jednoho investora. Někdy také v užším významu: skladba různých aktiv. Obecně se investor snaží sestavit (diverzifikovat) takové portfolio cenných papírů, které přinášejí maximální zisk a zároveň jsou rozmanité (diferencované), aby se tím minimalizovala možná rizika. Tyto dva cíle jdou však často proti sobě, takže skladba portfolia znamená jistý kompromis.

Vyše uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Portfolio? resp. co vlastně znamená slovo Portfolio? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Portfolio, odpověď na dotaz co je to Portfolio?. Víte např. kdo to je Mahulena Bočanová? Znáte a víte kdo je Milenka? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Ekonomie). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.