Co je to?
Výraz, termín, definice slova Portfolio. Co znamená odborný pojem Portfolio z kategorie Ekonomie?

Co je to Portfolio? Význam slova

Co znamená termín Portfolio? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Portfolio je pojem často užívaný především v ekonomii a znamená určitou sestavu nebo soubor akcií a jiných cenných papírů vlastněných jedním investorem. Různé typy cenných papírů jsou zastoupeny z důvodu diverzifikace rizika (rozdělení, tj. není vhodné tzv. vsadit všechno na jednu kartu)a minimalizace případné ztráty.

Význam slova, termín, co je to Portfolio? Výraz, termín, definice slova Portfolio. Co znamená odborný pojem Portfolio z kategorie Ekonomie?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Tento text (Portfolio) můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Portfolio je v kategorii Ekonomie

Co znamená pojem Portfolio? Výraz, definice slova z Wikipedie

V ekonomii je portfolio odborný termín a znamená určitou sestavu, soubor akcií a jiných cenných papírů v majetku jednoho investora. Někdy také v užším významu: skladba různých aktiv. Obecně se investor snaží sestavit (diverzifikovat) takové portfolio cenných papírů, které přinášejí maximální zisk a zároveň jsou rozmanité (diferencované), aby se tím minimalizovala možná rizika. Tyto dva cíle jdou však často proti sobě, takže skladba portfolia znamená jistý kompromis.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Klíčová slova: slovo, Ekonomie, popis, wiki, význam pojmu, vysvětlení, definice, co znamená, formulace, heslo, význam slova, pojem, informace

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Portfolio? resp. co znamená slovo Portfolio? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Portfolio, odpověď na dotaz co je to Portfolio?. Víte např. kdo to je Despota? Znáte a víte kdo je Fanatik? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Ekonomie. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.