Co je to?
Definice odborného termínu, slova Nominální mzda. Co znamená pojem Nominální mzda z kategorie Ekonomie?

Co je to Nominální mzda? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Nominální mzda?

Nominální mzda neboli skutečná mzda či průměrná hrubá měsíční mzda je suma peněz za odvedenou práci ještě před zdaněním, tedy před odečtením zálohové částky daně z příjmu, všeobecného zdravotního pojištění a sociálního zabezpečení a dalších srážek.
Podle ČSÚ patří do nominální mzdy základní mzda nebo plat, doplatky či příplatky, náhrady mzdy a odměny, a další složky, které se k výplatě připočítávají. Nepatří sem náhrady za pracovní neschopnost.


Co je to Nominální mzda? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Nominální mzda. Co znamená pojem Nominální mzda z kategorie Ekonomie?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Nominální mzda patří do sekce Ekonomie

Klíčová slova: názvosloví, wiki, co je to Nominální mzda?, Nominální mzda, informace, odborné názvosloví, definice pojmu, pojem, co to je, lexikon, odborný výraz, formulace, slovník, význam slova, definice, Ekonomie, synonymum, význam


Pojem Nominální mzda je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Nominální mzda doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat videa s názvem Nominální mzda na Youtube

Najít termín Nominální mzda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Nominální mzda ve Wikipedii

Vyhledat termín Nominální mzda ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Nominální mzda ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Nominální mzda ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Nominální mzda například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Nominální mzda? resp. co přesně znamená slovo Nominální mzda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nominální mzda, odpověď na dotaz co je to Nominální mzda?. Víte např. kdo to je Realitní makléř? Znáte a víte kdo je Sandman? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Nominální mzda i v jiných kategoriích (než Ekonomie). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.