Co je to?
Definice odborného termínu, slova Nominální mzda. Co znamená pojem Nominální mzda z kategorie Ekonomie?

Co je to Nominální mzda? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Nominální mzda

Nominální mzda neboli skutečná mzda či průměrná hrubá měsíční mzda je suma peněz za odvedenou práci ještě před zdaněním, tedy před odečtením zálohové částky daně z příjmu, všeobecného zdravotního pojištění a sociálního zabezpečení a dalších srážek.
Podle ČSÚ patří do nominální mzdy základní mzda nebo plat, doplatky či příplatky, náhrady mzdy a odměny, a další složky, které se k výplatě připočítávají. Nepatří sem náhrady za pracovní neschopnost.

Význam slova, termín, co je to Nominální mzda? Definice odborného termínu, slova Nominální mzda. Co znamená pojem Nominální mzda z kategorie Ekonomie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Nominální mzda můžete samozřejmě sdílet s kolegy na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Nominální mzda je v sekci Ekonomie

Klíčová slova: definice, Nominální mzda, co to je, slovník, informace, význam pojmu, Ekonomie, význam, Nominální mzda, heslo, pojem, termín, slovo, Ekonomie, formulace, synonymum

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Nominální mzda? resp. co znamená výraz Nominální mzda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nominální mzda, odpověď na dotaz co je to Nominální mzda?. Víte např. kdo to je Ďábel? Znáte a víte kdo je Tomáš Berdych? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Ekonomie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.